Esileht » Online » Online artiklid »

Uus õpetaja austab kirikutraditsioone

12.03.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti evangeelse luterliku ki­riku­ (EELK) konsistoorium kinnitas­ Pärnu Eliisabeti koguduse õpetajaks Pärnu praosti Tõnu Taremaa, kellele langes koguduse 16-liikmelise juhatuse valik viie kandidaadi seast läinud pühapäeval.

Taremaa ei osanud öelda, mis sai tema valimisel määravaks. “Ma pooldan kirikutraditsioone,” sõnas Taremaa. “Seda ka suhtumises abieluinstitutsiooni. Ma loodan, et Eliisabeti kirikus ei hakata kunagi samasoolisi paare laulatama. Kirik peaks selles küsimuses siiski järgima piiblis öeldut.”

Küsimusele, mis on tema suurim ülesanne Eesti annetajaliikmete poolest suuruselt kolmandat kogudust teenima asudes, vastas Taremaa, et see paistab silma kiriku välisilmest.

“Kiriku remont, katusekonstruktsioonide ehitus koos remondiga ja seejärel välis­ilme,” loetles Taremaa. “Katuse remondiks vajame juba sel suvel­ 155 000 eurot, millest 70 000 andis riik, 15 000 peame­ saama kokku kiriku omaosalusena ja puudujääva 70 000 euro suhtes oleme pöördunud palvega Pärnu linnavalitsuse poole,” märkis õpetaja.

Taremaa hinnangul on vaja teha tööd koguduse sees, kuna üle aasta väldanud keeruline, õpetaja lahkumisega seotud olukord on koguduse elule oma mõju avaldanud.

Edasi loe Pärnu Postimehest.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)