Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uus mobiilne kotikorjanduse võimalus

08.02.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Kaubamaja Grupi juhatusse kuuluv Rene Paats vaimulike konverentsi töötoas mTasku rakendust tutvustamas.
Kätlin Liimets

Konsistooriumi projektihaldur Annely Neame, kantsler Andrus Mõttus ja Kaubamaja Gruppi esindav Rene Paats tutvustasid vaimulike konverentsil mobiilirakendust mTasku, mille kaudu on kogudustel võimalik koguda annetusi.

Idee, et EELK kogudused võiksid kasutada mTaskut annetuste kogumiseks, tekkis Tallinna Kaubamaja Grupi juhatusse kuuluval Rene Paatsil, kes on Tallinna toomkoguduse liige ja UI üliõpilasena oli kirikuvalitsuses praktikal.
„Praeguseks hetkeks on igale kogudusele konsistooriumi poolt arendatud oma QR-kood, mida annetada soovija saab mTasku rakenduse kaudu sisse skaneerida ja siis valida endale sobiv annetussumma,“ tutvustas uut, umbes aasta jooksul ette valmistatud võimalust Annely Neame. Kogudused saavad otsustada, kas nende personaalse QR-koodi juurde jääb üldine kujundus või soovitakse lisada näiteks oma kiriku foto.
Lisaks koguduse poolt vabalt valitud koodi levitamise viisidele kaalutakse, kas lisada need Teeliste kiriku voldikusse. Selline annetamise võimalus sarnaneks kirikus toimuva koti- või kastikorjandusega ehk annetaja isik pole tuvastatav. Annetused laekuksid konsistooriumi arvele ja iga kuu lõpus kantaks sealt laekunud summa kogudustele.
MTasku (mobiilne rahakott) on nutiseadmesse tasuta alla laetav (AppStore’ist või Google Play Store’ist) rakendus, mille kaudu on kasutajal võimalik mTasku platvormi kasutavates ettevõtetes tasuda ostu eest ja/või kasutada teenuskaarte (ligipääsukaart, kliendikaart), ka annetada. Kasutajal on võimalik omal valikul sisestada taskusse endale kuuluvaid panga- ja teenuskaarte. Iga tehingu kohta salvestub elektrooniliselt signeeritud kviitung.
Kätlin Liimets

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)