Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uus loengusari püha ja paiga seosest

05.03.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti Akadeemiline Usundiloo Selts alustas uue loengusarjaga «Püha ja paik».

Kui tihti loengusari aset leiab ja kui pika aja vältel?
Seltsi president Madis Arukask: Loengusari kestab veebruarist novembrini (suvekuud jäävad vahele). Kokku toimub üheksa ettekandekoosolekut ja nii nagu varasemate seltsi loengusarjade puhul korraldatakse sarja lõppedes veel seltsi aastakonverents, mille teema on seotud loengusarjaga.

Milliste religioonidega tuleb tegemist?
Seltsi eesmärk on akadeemilise usundiuurimise edendamine ja meie üritustel kõlavate ettekannete teemad tulenevad seltsi liikmete ja külaliskõnelejate uurimisteemadest ning -huvidest. Aga me püüame alati haarata võimalikult laia usundite paletti, nii ajaliselt kui ruumiliselt. Selles loengusarjas (mis temaatiliselt keskendub pühakohtadele ja/või religioonides esiletulevatele füüsilise ruumi ja sakraalse seostele) saavad hetkeseisuga puudutatud Jakuutia rahvuslikud usundid, judaism, hinduism ja selle rahvapärased vormid, inkade usund, vana­usulised, mithraism, maausk, komi usund, budism, islam.

Mis on loengusarja eesmärk? Kellele on sari mõeldud?
Loengusarja eesmärk ühtib seltsi tegevuse eesmärkidega, mis on kokkuvõtvalt religioonide alase akadeemilise harituse suurendamine meie suhteliselt sekulaarses ühiskonnas. Näidata ja tutvustada erinevaid religioone eri nurkade alt, antud juhul läbi püha + koha prisma. Esinejad on inimesed, kes on oma teema uurimisega põhjalikumalt tegelnud, teinud antud piirkondades välitöid, publitseerinud midagi uurimuslikku. Kuulama on oodatud kõik, kellel huvi loenguteemade vastu.
Diana Tomingas

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)