Esileht » Uudis » Uudised »

Uus lasteraamat kirikurott Luteeriusest

09.03.2010 | | Rubriik: Uudised

 Organistina tuntud Elke Unt on kirjutanud  lasteraamatu «Kirikurott Luteerius ja tema sõbrad».
Raamatu sisu avab Tartu linna ja Jaani kiriku ajalugu, kirjeldab paiku, kuid seda kõike peidetuna seikluslike lastejuttude sisse.
Rott Luteeriuse ja tema sõprade tegevuse kaudu käsitletakse kirikuruumi, mõeldakse loodule ja eluringile, tutvutakse tähtpäevade sisuga ja õpitakse tundma kirikusümboolikat.
Autori loodud tegelase, kirikurott Luteeriuse seiklused Tartu Jaani kirikus said alguse 2008. a Tartu linna päevade raames.  2009. aastast on tuntud juba Luteeriuse laste pooltunnid. Kohtumine kirikurott Luteeriusega kujunes väikeste vaatajate-kuulajate seas väga populaarseks, andes seega innustust asja edasi arendada. Tasapisi on valminud raamat ja Luteerius on saanud kaaslaseks ka teisi sõpru – kellapoisid Peetri ja Pauli, ämblik Madise, lilleseadjatädi Anna, öökull Jaani, postituvi ja ämblikuneiu Magdaleena.
Raamatule lisaks on kavas luua Luteeriuse kodulehekülg ja laulud. Luteerius korraldab Jaani kirikus tulevikus lastele ka rahva- ja kirikukalendri üritusi. Edasiseks projekti arenduste elluviimiseks on asutatud Luteeriuse Sõprade Ühing, mis hakkab tegema tihedat sisulist koostööd Tartu Ülikooli-Jaani kogudusega.
Elke Undi sõnul on tekkinud kirikus vajadus tutvustada seal käivatele lastegruppidele nii kiriku- kui rahvakalendri tähtpäevi. Muusik arvab, et raamat võiks olla heaks abimaterjaliks lapsevanematele ja kooliõpetajatele ning oma atraktiivse ja lastepärase sisuga tutvustada kohalikku  kultuuripärandit. Lasteraamatu tagalehekülgedel on kalendripühade loetelu ja Luteeriuse laul koos nootidega.
Raamatut «Kirikurott Luteerius ja tema sõbrad» tutvustatakse järgmisel kolmapäeval, 17. märtsil kell 14 Tartus Jaani kirikus. Raamatu on illustreerinud Liisa Murdvee, toimetanud Aime Jõgi ja kujundanud Tiina Viirelaid.
Eesti Kirik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)