Esileht » Uudis » Uudised »

Uuel aastal Eesti Kirikuga

08.01.2003 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kirik astub uue aasta radadele uute lootuste ja soovidega. Möödunud aasta 1. juulist jõustunud uus kirikute ja koguduste seadus tingis muudatusi ka toimetuse staatuses.
Läinud aasta 10. oktoobril asutati Tallinnas notaribüroos sihtasutus Ajaleht Eesti Kirik, asutajaiks Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Perioodikaosakond «Ajaleht». Sihtasutus Ajaleht Eesti Kirik kanti 28. oktoobril mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse Tartu Maakohtus.
Seega on 1. jaanuarist EELK nädalalehe Eesti Kirik väljaandjaks Sihtasutus Ajaleht Eesti Kirik. Sihtasutuse kõrgemaks juhtimisorganiks on nõukogu, kuhu kuuluvad Jüri Ehasalu, Priit Kama, Mihkel Kukk, Aigar Pindmaa ja Tiit Salumäe. Nõukogu nimetab juhatuse liikme, kes on ametikoha järgi lehe peatoimetaja.
Nõukogu kõrval on Eesti Kirikul eelmisel aastal tegusalt tööle asunud toimetuse kolleegium (esimees Veiko Vihuri), kes kujundab lehe kontseptuaalsed lähtekohad ning aitab lahendada lehe väljaandmisega seotud probleeme.
Aga üks leht ei saaks ilmuda, kui ei oleks lehe tegijaid ja lugejaid. Peatoimetajana olen rõõmus, et nende inimeste hulk, kes kuulub Eesti Kiriku tellijate perre, on jätkuvalt ustav oma lehele ja toob lehe sõprade ringi järjest uusi lugejaid.
Saan olla tänulik oma lähimatele kaastöölistele, kelle abil igal kolmapäeval teie lugemislauale Eesti Kirik jõuab. Tartu toimetuses on tööl Rita Pokk, Meeli Pärtelpoeg, Erle Iher, Salme Uustare ja Katrin Kanter, raamatupidajana Marju Abras ja teoloogilise konsultandina Urmas Petti, Tallinnas Tiiu Pikkur. Lea Jürgenstein on selle aasta algusest taas kodus lapseootuspuhkusel, aga tema tõlked ja kaatööd jõuavad ikka lugejateni.
Tahan tänada meeldiva koostöö eest peapiiskop Jaan Kiivitit, piiskop Einar Soonet ja kõiki kirikuvalitsuse liikmeid, kes oma pingsale ajalimiidile vaatamata on leidnud võimalust lugejatega kõnelemiseks lehe juhtkirjas. Tänan lehe kolumniste Toomas Jürgensteini, Alar Kilpi ja Jaan Teppi; tänan Kadri Ugurit hingehoidlike veergude eest; Jaan Sülda meie kodulehe ülalhoidmise eest internetis; kõiki vaimulikke, kes on kirjutanud jutluse või mõtsikluse lehe pühapäevaleheküljele. Erilist tänu meie lugejate seas on pälvinud Naatan Haameri pildipalved.
Tänan kõiki meie kaastöölisi, kes on võtnud vaevaks lehele kirjutada või meid informeerinud koguduse ja praostkonna elust, jaganud lugejatega oma mõtteid.
Suur tänu ka kõigile Eesti Kiriku koostööpartneritele.
Võtke alanud aastasse kaasa headust, hoidmist ja mõistmist. Soovin Jumala õnnistust ja päikest teie päevisse.
Sirje Semm,
Eesti Kiriku peatoimetaja

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)