Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uued tuuled Tuhala koguduses

08.03.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Juhatuse esimees Laidi Suumann. Katrin Press

5. märtsil lõppesid kogudustes juhtorganite valimised. 68 liikmesannetajaga Tuhala kogudus Ida-Harjumaal valis uueks juhatuse esimeheks Laidi Suumanni. Ida-Harju sinod usaldas talle ka kirikukogu liikme volitused.

Laidi Suumann (40), kes töötab maksu- ja tolliametis büroojuhina, ütles Eesti Kirikule, et tajudes suurt vastutust võttis ta üle väga heas seisus koguduse: „Eelmine juhatuse esimees Arvo Rodi on koos abikaasa Liinaga väga head tööd teinud. Nende eeskuju ja pühendumus on suures osas põhjuseks, miks oleme perega kogudusse jäänud.“
Laidi Suumann ristiti ja leeritati koos abikaasa Margusega 2000. aastal Tallinna Püha Vaimu koguduses. 2009. aastast on pere Tuhalaga seotud. „Kogudus on väike, aga hästi kokkuhoidev. Siin märgatakse kõiki inimesi. Tuhala kirik asub ka peaaegu mu koduõuel, elame 800 meetri kaugusel,“ jagas Laidi Suumann.
Majanduslikke väljakutseid Tuhala kogudusel pole. 1777. aastal valminud harvaesineva kantselaltariga kirik on heas seisus. 2005. aastal vahetati katus ja eelmisel aastal jõudsid lõpule katuse tõrvamistööd. „Orel on küll pisut pirtsakas ja vajab iga natukese aja tagant hella kätt,“ võttis Suumann kokku planeeritava. Lisaks kirikule on kogudusel ka kirikla, mis paikneb Oru mõisa vasakus tiivas.
Tänu heale majanduslikule seisule saab ka juhatus oma pilgu pöörata sisulisele tööle, mida juhib hooldajaõpetaja Tauno Kibur. Lisaks kaks korda kuus toimuvatele jumalateenistustele peetakse piibli- ja palvetunde ning eelmisel aastal rõõmustati 13 uue liikme üle. Viimati kasvas kogudus nii palju 25 aastat tagasi.
„Seoses uue õpetajaga on uusi tuuli puhumas. Noori on tulnud koguduse juurde. Üks eesmärkidest ongi, et need, kes on leeris käinud, jääksid püsivalt toimetama ja kirikus käima,“ sedastas Tuhala uus juhatuse esimees.
Kätlin Liimets

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)