Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uudiseid prostkondadest

07.08.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Lääne-Harju praostkond

Paldiski 250 aastapäev(20juuni2019)EvelinPrass

Lippu kinnitab varda külge õpetaja Merle Prass-Siim, lippu hoiab juhatuse esimees Evi Prass. Evelin Prass

Paldiski kogudus sai lipu ja vapi. Paldiski kogudus tähistas 29. juunil koguduse 250. aastapäeva ning rõõmustas lipu ja vapi üle.
Sealne kogudus on väike, ent tegus. Koguduse aastapäev andis taas põhjust mõelda nii minevikule kui tulevikule, võõrustada külalisi nii lähemalt kui ka Soomest Kirkkonummi sõpruskogudusest. Ennekõike toodi aga tänu Jumalale. Muusikalist kosti pakkusid orelil Pille Metsson ja tema õpilane Erik Rajamäe ning tšellol Silvia Ilves, rääkis Eesti Kirikule koguduse õpetaja Merle Prass-Siim.
Koguduse keskele oli kutsutud ka peapiiskop Urmas Viilma, kel oli täita meeldiv ülesanne. Nimelt pühitses ta koguduse lipu ja vapi. Juba mõnda aega oli peetud plaani koguduse sümboolika loomisest. Õpetaja abikaasal Joel Siimul oli visioon, missuguse kujundusega need võiksid olla, heraldik Priit Herodes lisas nende valmimisse omapoolsed juhtnöörid. Vapp kinnitati pühakoja seinale, lipp on kirikus väljas iga päev ja lisab pidulikkust, ütleb õpetaja.
Sellest aastast on Paldiskis regulaarselt kokku saanud eri koguduste vaimulikud ja ka koguduse aastapäeval oli külalisi teistest kogudustest, märkimisväärselt EAÕK kogudusest. Merle Prass-Siim rõõmustab hea koostöö üle vallavanemaga, kes talgupäevaks organiseeris kogudusele appi ajateenijad. Plaani on juba peetud edasisteks ettevõtmisteks. Koos mõeldakse tulevikule, kuidas Paldiski üha enam muuta sõbralikuks, avatuks ja atraktiivsemaks.

 

Lääne praostkond

lustipäev ridalas

Ridala lustipäeval pakkus vaatajatele teatrielamuse Harry Gustavsoni nukuteater. Arvo Tarmula

Ridalas peeti lustipäeva

Madlipäeval möödus Ridala Maarja-Magdaleena koguduse esmamainimisest 799 aastat.
Kaks päeva varem, laupäeval ehk 20. juulil märgiti seda tähtpäeva kiriku juures peetud lustipäevaga. Ridalas peetakse kihelkonnapäeva harilikult üle aasta, ütleb koguduse õpetaja Küllike Valk, ent inimestel oli nii palju häid ideid ja nii otsustati sel aastal korraldada tõeliselt tore lustipäev.
Kõige rohkem põnevust pakkus külla kutsutud Harry Gustavsoni nukuteater – teater maal on üsna haruldane nähtus. Ja telgi all etendust vaadata tundus väikestele vaatajatele nagu päris teatris. „Vaeslaps ja talutütar“ pakkus rõõmsat äratundmist.
Palju elevust tekitas koogikonkurss. Kolila küla – seal paikneb ka kirik – kostitas lustipäevalisi „Pastori plähmakaga“, mis osutus maitsvaks tikrikoogiks ja vaatamata topeltkogusele kõik ära söödi. Võitjaks tunnistati õpetaja naaber, Kirikumõisa kinnistu perenaine Helju Pai vahukoorekoogiga.
Õpetaja Valk on õnnelik, et üritus hästi korda läks, ja kinnitab, et maal on hea elada. Kirikus andis kontserdi baptistikoguduse ansambel Vikel Sukkel ja pühapäeva õhtul toimus jumalateenistus koos baptistikogudusega. „Läbikäimine naaberkogudusega soojendab hinge,“ ütleb Küllike Valk ja lisab, et ka kalmistupüha peeti ühiselt.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)