Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uudiseid praostkondadest

06.03.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Valga praostkond

valga pastoraat

Valga pastoraadihoones soovib kogudus avada eakate toetamisele keskenduva päevakeskuse.
arhiiv

Valga kogudus plaanib avada supiköögi
„On keerulised, aga lootusrikkad ajad,“ vastab õp Margus Suvi küsimusele, kuidas Valga kogudusel läheb. Ta selgitab, et just praegu on kohalikus omavalitsuses laual koguduse taotlus avada pastoraadihoones taas puudustkannatavate ja vähekindlustatud eakate toetamisele keskenduv päevakeskus, mis hõlmaks ühe katuse all mitmeid tegevusi. Enne tegevuse alustamist soovitakse pastoraati remontida, töid plaanitakse alustada veel sel kuul.
„Meie arutame koguduses nii, et kui juba inimesed ühise laua taha suppi sööma saab, siis on võimalik nendega ka jutule saada. Just siin võiks toimuda nõustamine ning vajadusel hingehoiutöö,“ selgitab Suvi, toonitades, et on kristlik vaadata inimest tervikuna – toetust vajab nii ihu kui hing.
Ligi kolm aastat tagasi Valga Peetri-Luke kogudust praktikandina teenima asunud ning möödunud aastal koguduse õpetajaks seatud Margus Suvi kiidab koguduse läbisaamist kohaliku omavalitsusega: „Vald on toetanud ning väljendanud soovi teha kogudusega koostööd kogukonna hüvanguks.“ Tema sõnul paistab kogudus linnas silma. Mitmeid suuremaid ettevõtmisi, nagu näiteks hiljuti Vabadussõja käigus määrava tähtsusega Paju lahingu aastapäeva tähistamine, korraldatakse ühiselt.

Ida-Harju praostkond

Leesi-KA2

Leesi kiriku akendele tegi vitraažid klaasikunstnik Andrei Lobanov.
Erakogu

Leesi kogudus sai kaunid vitraažaknad
Üle 30 aasta Leesi koguduse aktiivi kuulunud juhatuse esimees Karli Lambot peab koguduse elust olulisemat välja noppides märkimisväärseks, et lõppeval talvel tuli tal kolmel korral pühakojas ainus kirikuline olla. „See oli muidugi päris kurb, aga seletatav ka. Kuna meie koguduse tublide liikmete hulgas on suur hulk 80ndates eluaastates seeniore, siis nemad külmade talveilmadega ning libedate teeoludega lihtsalt ei saanud kirikusse tulla.“ Tema sõnul on Leesis suve- ja talvehooaeg väga erinevad.
Viimase aja rõõmsaks sündmuseks peab ta aga ammuse unistuse realiseerumist: „Minu tütar ja poeg rahastasid ning nüüd on meil kahel aknal ilusad ja värvikirevad vitraažid ees.“ Lambot kiidab vahendajaisikuna kogudust teenivat õp Jaanus Jalakat ja töö tegijana mitmele Eesti kirikule vitraaže teinud klaasikunstnikku Andrei Lobanovit.
Üks aken läks maksma 2400 eurot. Mõlemal aknal on kujutatud püha Katariinat, ühel Siena ja teisel Aleksandria Katariinat. Aknad on plaanis lähiajal ka õnnistada. „Mu poeg arvab, et tegelikult oleks vaja veel kahele aknale vitraažid saada ning ta on lubanud seda tööd finantseerida,“ räägib Lambot, täpsustades, et neid töid kavandatakse veel sel aastal.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)