Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Uudiseid praostkondadest

01.04.2020 | | Rubriik: Kirikuelu

Võru praostkond

Salome ja Olli Olenius on koos lastega saabunud Põlvasse avatud meelega peretööd tegema. Erakogu

Misjonäride tulek kasvatas koguduse lootust

Märtsi algusest on Põlva koguduses tööl misjonärid Soomest, Salome ja Olli Olenius. 

Põlva kogudus on esitanud misjonikeskusele palve saata nende kogudusse tööle mõni misjonär. Palvet võeti kuulda ja kui SLEY misjoniühendus Soomest taas Eestisse misjonäre saatis, võeti Salome ja Olli Olenius rõõmuga vastu Põlvas. Naistepäeval õnnistati nad tööle. Abielupaar hakkab Lõuna-Eestis tegema pere- ja noortetööd ning nende elukohaks on järgmised kolm aastat Põlva. Lootus on siiski, et nad jäävad Põlvasse kaheks teenimisperioodiks, see on kuueks aastaks.

Salome ja Olli Olenius ütlevad, et tulid Põlva rõõmsa ja avatud meelega. Nad on mitu aastat unistanud Eestisse misjonitööle tulemisest ja nüüd sai see tõeks. See on nende esimene välislähetus. „Meil oleks Eestis õppida Jumala peale lootmist igas olukorras ja vaimulikku tööd uues ümbruses,“ räägivad nad. Nende igatsus on mõistetav just seetõttu, et Salome ema on Eestist pärit. Aga teoloogiamagistrist Olli ütleb Soome ajakirjas Sanansaattaja, et iga kristlase kutsumus on olla misjonär.

Oma päritolu tõttu on Salome keeleprobleem väiksem, vaid Olli peab veel harjutama. Eriolukord pakub praegu keeleõppeks hea võimaluse. Koguduse õpetaja Toomas Nigola ütleb, et sisulist tööd plaanitakse sügiseks ja suheldakse pigem interneti teel. Kogudusega koos oldi õnnistamispäeval, aga Oleniuste pere, kuhu kuulub ka kaks väikest last, oli möödunud nädalal palvusel.

Salome sõnul pole nad koroonaviiruse pärast hirmunud ja elavad nii nagu Soomeski: on peaasjalikult kodus või käivad jalutamas. Poes käiakse võimalikult harva, käsi pestakse sageli. „Loodame, et Jumala abiga saame eriolukorrast üle. Palvetame nii Eesti kui ka Soome eest,“ ütlevad misjonärid.

Viljandi praostkond

Ehitustööd kiriku juures jätkuvad

Viljandi Pauluse kogudus ootab lootusrikkalt suve, sest juunis jätkub pühakoja katuse ehitus.

Viiendat hooaega tulevad ehitusmehed kiriku juurde tööle, et remontida pikihoone katust. Vahetada on alla poole katusest ja korda teha kõik, mis jääb katusekatte alla. Uurida tuleb ka vahelae seisukorda, ütleb kogudust teeniv õpetaja Allan Praats. Tööga jätkab Plekimehe firma, allhanke korras teeb puidutööd Liivimaa Katusemeister.

Õpetaja kiidab, et töö on kvaliteetne ja mitmeaastasest koostööst on palju rõõmu. Muinsuskaitse on töödeks eraldanud 117 000 eurot, kogudus peab omalt poolt lisama 60 000 eurot. Selle aastaga ei saa tööd siiski veel läbi. Õpetaja ütleb, et uuendust vajavad ka nelja trepikoja katused ja tornikiiver.   

Nagu igal pool, valitseb koguduses vaikelu, on küll mõni leerilaps, nendega suhtleb õpetaja arvuti teel. Optimistlikult ütleb ta, et püüavad ikka olla terved ja kindlad usus.

Punastest tellistest ja maakivist uusgooti stiilis pühakoja on projekteerinud Matthias von Holst. Kirik on pühitsetud 30. oktoobril 1866.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)