Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Usuvõitlus

12.10.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Iga inimese elus on omajagu küsimusi ja kahtlusi. Sageli me ei tea, milline tee on õige ja milline vale. Nii on ka usuküsimustega. Kas Jumal on olemas või mitte? Kas Jumal kuuleb meie palveid? Kas Jumal aitab meid? Need on küsimused, mida ilmselt iga kristlane on aeg-ajalt küsinud. Nii toimubki meie hinges usuvõitlus, milles kord võidab usk ja kord kahtlus.
Jumala armastust saab inimene oma elus kogeda. Just selleks saatis Jumal oma Poja siia maailma, et kinnitada inimest siis, kui tal on elus kahtlusi ja küsimusi. Kogu Jeesuse tegevus oli seotud inimesega. Ta aitas abivajajaid ja juhatas inimestele teed Jumala juurde.
Mitmed Jeesuse aja inimesed uskusid temasse, aga palju oli ka kahtlejaid. Jeesuse vastased kahtlesid, sest nad olid nii klammerdunud oma mõttemaailma, et lihtsalt ei suutnud näha seda, mida Jeesus tegi. Sama mure on vahel meilgi. Me ei pruugi näha Jumala tegevust, sest oleme klammerdunud oma mõttemudelite külge.
Jeesus ootas inimestelt avatust oma tegudele ja õpetustele. Kes olid avatud, need kogesid, et Jeesus on Jumala saadetud Päästja. Jumalal on palju pakkuda ka meile. Ta tahab meile anda tuge eluteele, puhta südame, igavese elu. Kas oleme avatud sellele, mida Issand meile pakub, või lükkame pakutu tagasi.
Kui saame oma kahtlustest võitu, siis oleme kutsutud andma oma eluga tunnistust usust ka oma ligimestele.
Kaido Soom

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)