Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Usuvõitlus

21.10.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kas Jumal ikka on olemas? Kas ta kuuleb minu palveid? Kas eluraskustes peaks panustama üksnes Jumalalt toe saamisele või tuleks otsida abi ka muudest religioossetest allikatest, näiteks imetervendajatelt ja nõidadelt? Need on küsimused, mida on ilmselt iga inimene endale esitanud. Sellistel kõhklusehetkedel ei teagi sageli, milline on õige tee ja kuhu peaks edasi minema.
Pühakiri kõneleb sellest, kuidas Jeesus on aidanud inimesi, andes neile tervist ja tuge. Kristuse armastus inimese vastu oli nii suur, et ta oli valmis ristil surema, et kanda meie patud. Jumal on andnud inimesele rohkem, kui inimene on oodanud. Nüüd ootab Jeesus meilt usku ja elu, mis järgib Jumala tahet. Sellel teel ei tohi olla mitut Jumalat ega saa käia samaaegselt mitut teed. Elus tuleb teha oma valikud ja minna teed, mis tundub õigeim.
Usu üks definitsioone ongi usaldus Jumala vastu. Pühapäeva teema kõneleb sellest, et Jumala usaldamise teel on oma kahtlused, kõhklused ja võitlused, mida iga kristlane peab läbima. Usuvõitlus kuulub kristlase ellu. Kui usk võidab kahtlused, siis on usul täielik vägi. Selline usk suudab võita nõrkused ja anda inimesele just seda, mida ta oma eluteel enim vajab: kindluse tuleviku ees ja toe Kõigekõrgemalt. Just seda usuvõitluse kaudu leitavat kindlust vajame, et saavutada eluteel parim tulemus.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)