Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Usuvõitlus

19.10.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

«Erinevus rikastab» oli üks lause, mida alles hiljaaegu reklaamikampaania tutvustas. Eesmärgiks oli kasvatada inimeses sallivust vähemuste vastu. Kahtlemata on meie ühiskonnas sallivusega probleeme. Need ei puuduta aga mitte üksnes väiksemaid usulisi liikumisi nagu moslemid, vaid ka kristlasi. Kui öelda kellelegi, et olen usklik, siis vaadatakse väga sageli altkulmu.
Kui ajakirjanduses ilmub ükskõik milline lugu kiriku teemadel, siis ründavad kommenteerijad aktiivselt usku. Mind paneb sageli hämmastama see kurjus ja viha, mis sellistest kommentaaridest välja paistab. Huvitaval kombel ei pööranud «Erinevus rikastab» kampaania sellele kristlasi ahistavale käitumisele tähelepanu.
Kristlane peab tänapäeva Eestis elades oma usu eest võitlema ja alla neelama nii mõnegi solvangu. Maailmas leiduv kurjus üritab seada meie usku küsimärgi alla, seda naeruvääristada. Sageli on usklikel kiusatus muutuda siin muu maailma sarnaseks ja samamoodi teistesse üleolevalt suhtuda, vastates kriitikale kriitikaga, või siis kapselduda vastupidiselt omaenda maailma.
Kuid mitte seda ei õpetanud Piibel. «Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga!» – selline on Jumala sõna nõuanne usuvõitluseks. Usk suudab võita kõik halva armastuse kaudu ja just sellise ellusuhtumisega anname parima tunnistuse Jumalast.  
Kaido Soom

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)