Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Usuvõitlus

16.10.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Iga inimene on kogenud oma elus hetki, mil Jumal on talle väga lähedal. Teisalt kuuluvad meie ellu ka viivud, mil kahtleme usus ega tea, kuidas edasi minna. Nii toimub inimeses sageli usuvõitlus: ta ei tea, kas uskuda või mitte.
Tihti on usutee alguseks mingi eriline kogemus. Kui hättasattunu palub Jumalalt abi ning Issand aitab, siis on seeläbi ka inimese usk tugevam.
Aja möödudes võib sugeneda selle esimese siira usu kõrvale kahtlusi. Ning siis inimene küsib, kas Jumal ikka tõesti on olemas ja aitab. Sellised küsimused näitavad inimese hinges toimuvat usuvõitlust.
Kui kristlasel on kahtlusi ja küsimusi, siis aitab palvetades Jumalaga suhtlemine. Kui Jumal on inimest kord kuulnud, siis kuuleb ta ka edaspidi. Ning iga kord, kui Jumalaga palves suhtleme, võime saada kinnitust tema olemasolule ja armastusele meie vastu.
Meie ellu kuuluvad kahtlused, kuid need on ületatavad Jumalaga suhtlemise kaudu. Jumal kuuleb meie palveid ja aitab. See annab meile eluteele kinnitust.
Tuge saanuna võime olla maa soolaks ja maailma valguseks. Võime aidata teisi inimesi nende raskustes, kahtlustes ja võitlustes.
Kaido Soom

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)