Esileht » Online » Online artiklid »

Usuteaduste instituudi juurde rajati õigeusu õppetool

14.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik (EAÕK) sõlmisid koostöölepingu, mis hõlmab vaimulikele hariduse andmist.

Lepingu järgi hakkavad luterlikus erakõrgkoolis, Usuteaduse Instituudis, haridust saama õigeusu kiriku preestrid ja instituudis avatakse õigeusu õppetool, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Umbes aasta tagasi alustasid Usuteaduse Instituut ja Püha Platoni Seminar ettevalmistusi õigeusu õppetooli avamiseks. See tähendas nii õppekavade ühitamist kui ka administratiivseid korraldamisi.

EELK Usuteaduste Instituudi rektor Ove Sander ütles, et õigeusu suunal on juba mõned õppijad, kuid järgmisel aastal võiks nende arv olla tunduvalt suurem.

“Minu teada on see pretsedendi loomine maailmas. Kusagil ei tohiks siiani olla kohti, kus õigeusklikud saavad hariduse oma preestritele evangeelses koolis. Kindlasti sellel ühinemisel on tähendus meie koolide jaoks, meie kirikute jaoks,” ütles Sander.

“Samas ma arvan ka, et on suur tähendus ühiskonna jaoks, kui me räägime ühiskonna lõimumisest ja integratsioonist ja me teame, et meie ühiskonnas on palju õigeusklikke inimesi, siis koolide ühinemine aitab ühiskonna tervenemisele kaasa,” lisas Sander.

Edasi ERR Uudistest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)