Esileht » Arvamused » Arvamus »

Usuteaduskonnas rekordarv sisseastujaid

16.09.2009 | | Rubriik: Arvamus

Tartu ülikooli usuteaduskond alustas õppetööd arvuka üliõpilaskonnaga – bakalaureuseastmes oli sisseastujaid 54 ja magistriastmes 20 inimest.
Dekaan Riho Altnurme kinnitusel on tegemist kõigi aegade suurima sisseastujate arvuga usuteaduskonnas. «Esmamulje on hea – auditoorium on täis huviga kuulavaid tudengeid ja on tegu kõigi istuma mahutamisega,» tunneb Altnurme heameelt ja tõdeb, et kindlasti on oma osa masul, mis on mõjutanud kõrgkoolide populaarsust.
«Tasub tähele panna, et mitte kõiki erialasid ja õppeasutusi pole sarnane õnnelik saatus tabanud,» märgib ta. «Võin kinnitada, et ka Läti ülikooli usuteaduskonnas oli aegade suurim vastuvõtt.»
Dekaani sõnul on kõige hämmastavam see – pidades silmas teesi, et kõiges on süüdi masu –et õpingute eest omast taskust maksvaid üliõpilasi on samuti rohkem kui kunagi varem, eelkõige päevases, aga ka kaugõppes. «Näib, et inimesed investeerivad raskel ajal siiski õnge, mitte kala ostmisse – kui lähtuda tuntud kõnekujundist.
Masu puhul on räägitud sellest, et inimesed valivad nüüd õppimiseks praktilisi erialasid, mis kindlustavad hakkamasaamise ka raskes olukorras. 
Ilmselt tuleks usuteaduse populaarsus siduda eesti ja soome-ugri keeleteaduse ning kirjanduse ja kultuuriuuringute populaarsusega (erialad, mis humanitaarias olid sel aastal ülikoolis märgatava vastuvõetute arvu kasvuga). Ju aitavad need erialad inimesel raskel ajal oma identiteedi üle mõelda ja uut kindlustunnet leida,» arvab dekaan.
Altnurme ei tahaks alahinnata ka tööd, mida usuteaduskonnas tehti möödunud aastal enda tutvustamisel gümnaasiumilõpetajatele – nii doktorantide loenguid koolides kui kodulehe täiendamist. «Kindlasti aitas paremini korraldatud infojagamine suuremal hulgal üliõpilastel meie teaduskonda valida.»

Merje Talvik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)