Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Usuteaduskond säilitab oma nime

29.04.2015 | | Rubriik: Kultuurielu

Tartu ülikool jätkab tööd nelja valdkonnaga, usuteaduskond kuulub humaniora alla. Arhiiv

Reede, 24. aprilli istungil kinnitas Tartu ülikooli senat ülikooli uue akadeemilise struktuuri, mille kohaselt on 1. jaanuarist 2016 Tartu ülikoolis neli valdkonda.

Nelja valdkonna – humaniora, medicina, realia et naturalia ja socialia – alla koonduvad erinevad üksused: instituudid, kolledžid ning valdkonnavälised ülikooli asutused (TÜ muuseum, loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti geenivaramu ja raamatukogu).
Ülikooli esindajate kinnitusel ühtlustab struktuurimuudatus akadeemiliste üksuste teadus- ja õppetöö sisu ja mahtu ning annab senisest tugevama ja selgema mandaadi oma erialaste küsimuste otsustamiseks. «Kinnitatud ülikooli uus struktuur lubab Tartu ülikoolil edasi minna viisil, mis suurendab enam erialadevahelist lõimumist, ülikooli liikmete kaasatust ja vastutust strateegiliste otsuste langetamisel,» kinnitab rektor professor Volli Kalm ülikoolist väljastatud pressiteates.
Usuteaduskond hakkab uues struktuuris kuuluma humaniora valdkonna alla, sisult instituudina jätkab ta aga enda põhjendatud soovi kohaselt usuteaduskonna nimega. Tartu Postimehele antud intervjuus kinnitab dekaan Riho Altnurme, et usuteaduskonna jaoks on nimi tähenduslik, kuna nii Eestis kui rahvusvaheliselt on mõistel usuteaduskond hoopis teine sisu kui mõnel sarnasel usuteadusliku struktuuriüksuse nimetusel, olgu siis instituut või osakond. Segadust külvavaks võib osutuda ka EELK Usuteaduse Instituudi olemasolu. «Tahtsime oma nime säilitamisega jätkuvalt ka väljapoole paista sellisena, nagu me tegelikult oleme,» rõhutab Altnurme.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)