Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Usuteadus(kond) ei kao rahvusülikoolist

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Täna on Tartu ülikooli usuteaduskonna lõpuaktus. Alma mater’i lõpudiplomini jõudis tänavu 18 bakalaureust, kuus usuteaduse magistrit (neist viis religioonipedagoogika suunal) ja seitse religiooniuuringute magistrit. Diplomi ulatab lõpetajatele rektoraadi esindajana ülikooli õppeprorektor Martin Hallik, õppejõudude nimel esineb kõnega augustis emerituuri siirduv dotsent Peeter Roosimaa ja EKNi esindab asepresident Meego Remmel.
Dekaan prof Riho Altnurme selgitusel on vara öelda, mida värsked lõpetajad edasi teevad, sest uude õppeastmesse astumine toimub ikkagi pärast lõpuaktust, kui diplom käes, aga huvilisi jagub nii doktori- kui magistriõppesse. «Loodan ka pastoraalseminaris näha meie magistreid,» lisab Altnurme.
Aastaid väldanud ülikooli juhtimisreform on jõudmas finaali. Esmaspäeval, 16. juunil võttis ülikooli nõukogu menetleda senati otsust asendada üheksa teaduskonda neljaga. Oma vastuolu väljendanud teaduskondade seas on ka usuteaduskond. Nõukogu jättis põhikirjaprojekti kinnitamata, nimetades, et ei ole küll reformi vastu, ent näeb ohtu sisulisele identiteedile.
Senat arutab sel reedel nõukogu ettepanekuid. «Ise pooldan sellist, kus uued suured üksused, mis on sisuliselt erinevad praegustest teaduskondadest, saavad endale uue nimetuse, näiteks «valdkond», ja nende all jätkavad seniste nimetustega teaduskonnad, instituudid ja kolledžid,» tunnistab dekaan Altnurme Eesti Kirikule.
Ta rõhutab, et usuteaduskonna lähemad partnerid on teaduskonna muret jagamas. «Tahan tänada toetusavalduste eest EKNi ja Akadeemilist Teoloogia Seltsi,» ütleb Altnurme, lisades, et ka kolleegid Läti ülikooli usuteaduskonnast on toetuskirja saatnud. 5. juunil toimus EELK ja ülikooli esindajate kohtumine, kus rektor Volli Kalm kinnitas, et usuteaduskond jääb ülikoolis püsima – võimalikud juhtimis- või struktuurireformid ei muuda õpetuse sisu. «Seda seisukohta sooviksin ka Eesti Kiriku lugejatele ja eelkõige tulevastele üliõpilastele edasi anda,» toonitab dekaan, lootes, et kired reformi ümber ei sega õppima tulemast.
Info sisseastumisest on kodulehel www.us.ut.ee.