Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Usuteaduse instituut kutsub õppima

17.04.2013 | | Rubriik: Uudised

Mis on usuteaduse instituut ja mida seal õppida saab – seda sai uurida lahtiste uste päeval.

Uksed avati hommikul, tervitades saabujaid kohvi ja koogiga. Avatud loenguid pidasid dr Randar Tasmuth ja mag Toomas Abiline. Keskpäeval tervitas rektor Ove Sander kohaletulnuid ja pidas kabelis palvuse. Edasi siirduti lõunasöögile, kus maitsva supi juures said nii mõnedki küsimused vastatud ja teemad arutatud.
Järgnes ekskursioon rektor Sandri ja dekaani kt Tasmuthi juhtimisel. Üle vaadati auditooriumid, külalistetoad ja puhkeruumid. Erilise mulje jättis  instituudi mahukas raamatukogu. Sisse kiigati pastoraalseminari tuppa – kohta, mis vaimulikuks saada soovija sihiks on. Kirikumuusika osakonna juhataja Kersti Petermann tutvustas osakonna tööd ja mängis kõigi rõõmuks orelit.
Majaga tutvumise järel rääkis instituudi tööst ja vastas küsimustele rektor Ove Sander. Siis ootas ees kaks huvitavat loengut, mille pidasid dr Arne Hiob ja dr Ingmar Kurg. Vaadata sai ka filmi «Üle läve» – leinakogemustest, surmateadlikkusest ja selle väljendumisest loomingus rääkisid kirjanikud Viivi Luik, Mari Saat ja Asta Põldmäe. Filmi tutvustas üks autoritest, Tartu teoloogia akadeemia üliõpilane Liidia Meel, diskussiooni juhtis Naatan Haamer.
Instituudis saab õppida usuteaduskonnas rakenduskõrgharidus- või magistriõppes, pastoraalseminaris, täienduskoolitustel, kirikumuusika osakonna kursustel. Sisseastumisdokumente võetakse vastu 15. augustini. Et Tartu teoloogia akadeemia (TTA) liitub instituudiga käesoleva aasta 1. juulil, siis on sisseastumiseksamid 19. augustil Tartus TTAs ja 21. augustil Tallinnas UIs.
Tiiu Pikkur

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)