Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Usuteaduse Instituudist saab rakenduskõrgkool

30.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Alates 1.  jaanuarist saab Usuteaduse Instituudist rakenduskõrgkool; haridusministeerium väljastas Usuteaduse Instituudile koolitusloa ning kirikukogu otsustas lisarahastamise.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Usuteaduse Instituut on vanim pidevalt tegutsev erakõrgkool ning praegu on see kõrgkool ülikooli staatuses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Usuteaduse Instituut asutati 1946. aastal pärast Tartu Ülikooli usuteaduskonna likvideerimist. Kõrghariduse kvaliteediagentuuri hindamisnõukogu otsustas kevadel mitte anda kooli doktoriõppele luba ning EELK Konsistooriumi assessor Ove Sander ütles, et  paari kuu eest tundus kooli tulevik tume. Nüüd on olemas EELK kirikukogu toetus ja koolitusluba ning rakenduskõrgkool asub ette valmistama vaimulikke ja ilmiktöötajaid luteri kiriku kogudustele.

"Kui ülikoolis on põhirõhk pandud sellisele akadeemilisele tegevusele, siis rakenduskool on midagi sellist rakenduslikku ja praktilist, mis on kirikuga seotud. Selles mõttes ma usun küll, et see muudatus ei ole olnud selline formaalne ainult, vaid kindlasti ka sisuline," ütles Ove Sander.

Augustis vaidles kirikukogu tõsiemalt kahe ettepaneku üle: Usuteaduse Instituudi reorganiseerimine rakenduskõrgkooliks võitis ühe häälega. Teine ettepanek oli asutada Tallinnast kaugemale uus kõrgem usuteaduslik seminar. Ove Sanderi sõnul ei olnud see idee  kuigi täpselt läbi mõeldud.

Usuteaduse Instituudis õppijate jaoks suuri muutusi ei tule, selgitas haridusministeeriumi kõrghariduse osakonna juhataja Mart Laidmets. Pärast kooli lõpetamist saab jätkata magistriõppes. 

"Põhiline on see, et kui siiani oli vähem praktikat, siis tulevikus on praktikat rohkem. Nii et nad saavad  mitte bakalaureuse, vaid rakenduskõrgkooli diplomi," ütles Mart Laidmets.

Edasi ERR Uudistest.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)