Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Usuteaduse instituudis algas õppetöö

16.09.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Kairi Tammuri.
Tiiu Pikkur

EELK Usuteaduse Instituudi uus õppeaasta sai piduliku alguse 9. septembril Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimunud jumalateenistuse ja järgnenud aktusega instituudis.

Jumalateenistuse liturg oli Marko Tiitus, jutlustas Thomas-Andreas Põder, kaasa teenisid Ove Sander, Siimon Haamer, Kerstin Kask, Randar Tasmuth ja Tauno Toompuu, organist oli Kristel Aer.
Rektor Ove Sander ütles aktusekõnes, et vaadates tänavusele vastuvõtule on küllaga põhjust Jumala kiitmiseks ja tänamiseks – uusi üliõpilasi on 32, neist rakenduskõrghariduse tasandil 18 ja magistriõppes 14. UIs õpib praegu kokku 130 üliõpilast. See kõik on rektori sõnul hea lootuse märgiks teoloogia homsele päevale. «Olulise ning mõnes mõttes uue ülesandena näen UI rolli EELK luterliku identiteedi hoidmisel ning võimalusel tugevdamisel ja süvendamisel,» lisas ta.
Usuteaduskonna dekaan Randar Tasmuth rõhutas, et õppimine on kollektiivne pingutus ja pidu, mitte soolomäng. Ta avaldas lootust, et nii mõnestki praegusest üliõpilasest võiks saada tulevikus usuteaduse õppejõud.
Pastoraalseminari juhataja piiskop Einar Soone soovis edukat süvenemist teoloogia distsipliinide imekaunisse maailma.
Tervitusi tõid ka Tartu ülikooli usuteaduskonna professor Anne Kull, Tartu teoloogia akadeemia juhataja Siimon Haamer ja UI õigeusu õppetooli koordinaator Tauri Tölpt. Estonian Business Schooli rektor Arno Almann oli saatnud kirjaliku tervituse.
III kursuse üliõpilane Kairi Tammuri soovis head uut õppeaastat üliõpilaste nimel ja pani esmakursuslastele südamele hakata kohe õppima, sest aeg läheb kiiresti. «Olge kuumad kõiges, mida te teete,» rõhutas ta.
Tiiu Pikkur

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)