Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Usuteaduse instituudil uus arendusjuht

10.11.2021 | | Rubriik: Esileht


Priit Rohtmets on 1. novembrist usuteaduse instituudi arendusjuht . Arhiiv

Kirikuloo professor Priit Rohtmets jätkab Luterliku Maailmaliidu peasekretäri ametisse siirdunud Anne Burghardti tööd usuteaduse instituudi arendusjuhina.

Usuteaduse instituudi rektori kohusetäitja Marko Tiituse sõnul vajab Anne Burghardti alustatu edasi viimist. Ees on uue arengukava koostamine ja valmistutakse 2023. aastal toimuvaks institutsionaalseks akrediteerimiseks.

„Priit Rohtmets oli valmis 1. novembrist seda vastutust kandma ja minul on selle üle väga hea meel. Instituudi kirikuloo professorina on ta ka juba varem mitmetes küsimustes aktiivselt kaasa rääkinud. Tegemist on noorema põlvkonna teoloogiga, kel on ka laiemat pilti ja administratiivset võimekust,“ ütles Marko Tiitus Eesti Kirikule. Ta lisas, et konsistoorium otsustas 2. novembri istungil kuulutada välja konkursi usuteaduse instituudi rektori ametikoha täitmiseks ja olukorras, kus pole veel teada, kas ja mis ajal õnnestub uus rektor ametisse saada, tundus mõistlik arendusjuhi ametiga jätkata.

Õppejõuna nii Tartu ülikooli usuteaduskonnas kui ka usuteaduse instituudis jätkav Priit Rohtmets jagab, et tema uus amet on tähtajaline, vajaduspõhine ja ei nõua igapäevast asutuse juhtimist: „Olin valmis selle ameti vastu võtma tähtajaliselt kuni 2023. aasta lõpuni, ja nii nagu mu eelkäija Anne Burghardti puhul, on arendusjuhi koht ka lähiaastatel seotud konkreetsete ülesannetega. Töö eesmärgid on kantud soovist, et usuteaduse instituut oleks tasemel nii teaduse kui ka õppe vallas.“

Lisaks arengukava koostamisele ja akrediteeringuks valmistumisele on arendusjuht Rohtmetsa ülesandeks vaimulike täiendõppekavade üle vaatamine ja neile uue hoo andmine. „Siin on võimalik ka koostöö TÜ usuteaduskonnaga,“ avas uus arendusjuht veidi tulevikuplaane.

1981. aastal sündinud Priit Rohtmets astus Tartu ülikooli usuteaduskonda 1999. aastal ja kaitses seal doktoritöö pealkirjaga „Teoloogilised voolud Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kirikus aastatel 1917–1934“ 2012. aastal. Ta on lühiajaliste pausidega olnud alates 2011. aastast Tartu ülikooli kirikuloo õppejõud, hetkel kaasprofessor ja alates 2017. aastast usuteaduse instituudi kirikuloo professor. On Õpetatud Eesti Seltsi, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi, rahvusvahelise Balti kirikuloolaste võrgustiku, Akadeemilise Teoloogia Seltsi ja Eesti Kirikuloo Seltsi juhatuse liige. Kuulub Tartu Maarja kogudusse.

Kätlin Liimets

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)