Esileht » Uudis » Uudised »

Usuteaduse instituudil oli edukas õppeaasta

02.07.2015 | | Rubriik: Uudised

Ühisel lõpupildil on rõõmsalt koos instituudi lõpetajad, õpetajad ja sõbrad.
Tiiu Pikkur

EELK Usuteaduse Instituudi lõpuaktusel 19. juunil võidi rõõmuga õppeaastale tagasi vaadata – töökas aasta andis häid tulemusi.

Instituudi kraadiõppes lõpetajaid oli kokku 17: usuteaduse rakenduskõrgharidusõppes kuus (Katri Aaslav-Tepandi, Heidi Reimann, mõlemad cum laude, Kai Jõemets, Katrin Viires, Kristi Nõmm, Timo Švedko), usuteaduse magistriõppes neli (Urmas Karileet cum laude, Joel Pulk, Ulvi Uutar, Küllike Valk), kristliku kultuuriloo magistriõppes seitse (Kerttu Männiste, Anneli Lein, mõlemad cum laude, Tiiu Lintalu, Piret Pintmann-Hellaste, Juhani Kullervo Tamminen, Eija Anita Kaarina Saarenma, Sulev Seppik). Kirikumuusiku D-kursuse kutsetunnistuse sai Inese Vohlbrück.
Õppeaasta lõpujumalateenistusel Tallinna Püha Vaimu kirikus teenisid Ove Sander, Randar Tasmuth, Eenok Haamer, Siimon Haamer, Urmas Karileet (jutlus), Kerstin Kask ja Katri Aaslav-Tepandi.
Lõpuaktusel pidasid kõne rektor Ove Sander ja dekaan prof Randar Tasmuth. Tervitajate hulgas olid ka Tartu teoloogia akadeemia rektor emeeritus Eenok Haamer, Ida-Euroopa misjonivõrgustiku direktor David Breidenbach; EAÕK metropoliidi Stefanuse tervituse luges ette ülempreester Mattias Palli. Tartu ülikooli usuteaduskonna tervituse andis edasi Vallo Ehasalu.
Randar Tasmuth ütles, et eriti suurt rõõmu valmistab lõpetajate tulemuste kõrge tase – tervelt viis neist olid cum laude lõpetajad. Ta on kindel, et lõputöödes käsitletud teemasid saab tulevikus lisamaterjalina kasutada nii mõnegi õppeaine juures. Muusikalise etteaste tegid viiuldaja Kirke Aer (14) ja süntesaatoril Kristel Aer.
Tiiu Pikkur

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)