Esileht » Uudis » Esileht »

Usuteaduse Instituudi rektor on ametisse seatud

22.01.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Neljapäeval, 15. jaanuaril seati Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus ametisse Usuteaduse Instituudi rektor ja kolm õppejõudu.
Ametisseseadja oli peapiiskop Jaan Kiivit, teda assisteerisid õpetajad Allar Kährik ja Tiit Pädam.
Instituudi jumalateenistuse pidulikus õhkkonnas astusid ametisse seadmiseks altari ette rektor professor dr Alar Laats, usuteaduskonna Vana Testamendi õppetooli hoidja mag Urmas Nõmmik ja usuteaduskonna õppejõud Kjersti Norheim ning Bård Norheim.
Peapiiskop Jaan Kiivit pani värsketele ametisseseatutele südamele aidata kaasa Usuteaduse Instituudi ülesehitusele ja kasvule ning luges ette nende esmased kohustused instituudis: Alar Laatsil – juhtida rektorina Usuteaduse Instituuti, Urmas Nõmmikul – juhtida Vana Testamendi õppetooli hoidjana Vana Testamendi õpetust, Kjersti ja Bård Norheimil (noored Norra misjonärid) – õpetada noortetööd ja hingehoidu ning töötada välja EELK noortetöö strateegia.
Jutluse pidas üliõpilane Agnes Jürjo, kes tervitas ametisseseatud rektorit ja õppejõude üliõpilaskonna nimel. Jumalateenistusel teenisid veel õpetaja Marko Tiitus ning üliõpilased Kristel Aer, Maili Kaerma, Antti Leigri, Katrin Lille ja Marko Ummus.
EK

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)