Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Ustavus Jumala andide kasutamisel

01.08.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Vahel on huvitav mõelda, mis on meie töö tulemus ja mis on Jumala poolt antud. Mida rohkem olen sellele mõelnud, seda enam olen tajunud, et Jumala antut on rohkem kui inimese töö tulemusel loodut.
Meie töö ja vaevanägemine pole sugugi ilmaasjata, kuid tegelikkuses sõltub viimselt kõik Jumalast. Jumal võib meile andeid anda kui ka võtta. Inimesel puudub siin võimalus asju mõjutada. Samuti võib Jumal meile anda edu või varanduse. Kuid ta võib selle ka võtta. Iiobi raamat on hea näide sellest, kui ebakindel on inimese näiline edukus selles maailmas. Edu võib hetkega kaduda, aga samas võib ka ootamatult tulla.
Milline on siin inimese roll? Kindlasti sõltub nii mõndagi ka meie valikutest, suutlikkusest teha tööd ja näha vaeva. Kuid palju rohkem sõltub Jumalast kui kõige andjast. Jumalalt tuleb nii tervis, edu, töö, õnn ja kõik muugi, mida vajame. Seepärast võibki andideks nimetada nii seda, mida suudame, kui ka seda, mis meil on. Need on meile antud Jumala poolt.
Kui nüüd Jumal on meile midagi andnud, kas siis pole mitte meie ülesanne seda kasutada õigete eesmärkide saavutamiseks? Kas siis ei peaks me olema valmis aru andma selle kasutamisest? Nii võib inimene paluda Jumalat, et ta suudaks kõike antut kasutada ustavalt ja silmas pidades Jumala tahet.
Kaido Soom

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)