Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Usk on sissetung maailma

27.05.2020 | | Rubriik: Kultuurielu
Raamatu kaane on kujundanud Katrin Kaev.

Johannes Esto kirjastuselt on ilmumas Kadrina ja Ilumäe koguduse õpetaja ja Viru praostkonna abipraosti Meelis-Lauri Eriksoni vaimulike mõtiskluste raamat „Peopesa“.

Ülestõusmispühadeks planeeritud õpetaja Eriksoni raamatu ilmumine on eriolukorra tõttu edasi lükkunud. „Loodetavasti ilmub raamat mais, kõige hiljem juunis, mil tähistan oma juubelit. Oligi plaan, et teen selle raamatuga endale kingituse,“ vestis telefoniusutluses Meelis-Lauri Erikson. Raamat ilmub pehmes köites ja kaane on kujundanud Katrin Kaev.

152 leheküljele koondatud mõtisklused järgivad ühe kirikuaasta pühapäevade ja pühade rütmi ning toetuvad konkreetsele kirjakohale. Valitud tekstid on vormilt pigem lühikesed ja suures osas enne aastate jooksul ilmunud Kadrina valla veebilehel, ent ka mõni vana jutlus on oma tee raamatusse leidnud. 52 neist oli võimalik 2018. aastal iga nädal kuulata Pereraadio hommikuprogrammis. 

„Vähe on mõnikord rohkem. Ei olegi vaja palju korraga,“ kommenteeris mõtiskluste lühikest formaati retriidi juhendaja ja vaikusekultuuri endale omaseks pidav autor veidi naljatades.

Ilmuva raamatu tutvustuses Johannes Esto kirjastuse kodulehelt võib saada aimu, millist laadi teos huvilisi ees ootab. Eelmaitseks on pakutud kolm tsitaati: „Jah, Elu on saanud avalikuks … 1Jh 1. Nüüd oli mul mõtteainet kuhjaga. Vana arst oli üles magama läinud; ees ootas uus toimekas päev. Mina aga istusin, kuulasin ööd ja vahtisin kustuvaid süsi.“; „Usk on sissetung siia maailma, märguanne. Usk haarab alati ettepoole, vaatab kaugele, avab mõõtme, mis seni puudus.“; „Ta võtab su oma peopesa kumeruse sisse; see Tema soojus hakkab välja voolama su silmist, kõrvadest ja sõrmeotstest. Ja karta pole midagi. Kuidas küll keegi, kes ülim jõud, võib samal ajal olla nii lõputult õrn ja soe!“

Kätlin Liimets

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)