Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Usk Jumalasse ja palve toob inimesed kokku

18.12.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Eestis on palvushommikusöök saanud toredaks iga-aastaseks traditsiooniks.

Palvushommikusöökide fookuses on usk Jumalasse ja palve. Osavõtjate poliitilised erisused ei kuulu arutletavate teemade hulka.
11. detsembril kogunes sadakond inimest riigikogu konverentsisaali 12. palvushommikusöögile. Kohal olid mitmed poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Avasõnad ütlesid tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed, riigikogu liikmed Ester Tuiksoo ja Lauri Luik. Onkoloog Anneli Elme kirjeldas oma kõnes mõtlemapanevalt meie võimalusi elada terviklikku elu. «Seekordne teema juhib tähelepanu sellele, et iga inimene moodustab oma vigade ja voorustega terviku. Nii nagu looduses, on ka inimese elus oluline tasakaal,» ütleb Lauri Luik, üks palvushommikusöögi juhte.
«Palvushommikusöök on suurepärane võimalus erinevate ühiskonnagruppide esindajatel tulla kokku ning istuda ühe laua taha, et arutleda teemadel, mis on suuremad kui päevapoliitika, kõrgemad kui kellegi maailmavaatelised tõekspidamised või poliitilised eelistused. See on üksteisemõistmise ja toetamise keskkond,» arvas Ester Tuiksoo.
IRL Kristliku Ühenduse juhatuse liige Peeter Võsu võttis osa Euroopa 16. palvushommikusöögist 4. detsembril Euroopa Parlamendis Brüsselis. Sõnavõttudega esinesid Frigide Barjot, humorist ja kolumnist Prantsusmaalt, ning Johannes Selle Saksamaalt. Mõlemad ettekandjad puudutasid tänavuse palvushommikusöögi teemat «Isa, tee nad üheks!».
Palvushommikusöökide traditsioon sai alguse 1953. aastal USAs. Nüüdseks on see levinud üle maailma enam kui 160 riigis.
Eestis toimub palvushommikusöök peale Tallinna veel mitmes Eesti linnas, suurim neist on jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus. Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)