Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma: rahvas vajab poliitikutelt ühtsust kinnitavat sõnumit

20.08.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Me oleme endiselt ja üheskoos samal teel, kuhu 28 aasta eest ennast seati. Eesti riigi endaga, meie iseseisvuse, vabaduse, demokraatia ning oluliste põhiväärtustega on üldjoontes siiski kõik väga hästi korras. Seda enam vajab ühiskond praegu kogu rahva ning poliitikute ühtsust ja koosmeelt kinnitavat emotsiooni, kirjutab peapiiskop Urmas Viilma taasiseseisvumispäeva puhul.

Tänasel poliitiliselt pingutatud taasiseseisvumispäeval on paslik meenutada, kui karm oli meie rahva jaoks 70 – 80 aasta eest vabaduse kaotamise hind – mitusada tuhat kommunistliku režiimi ohvrit, kellest paljud on seni nimedeta haudades. Siia lisanduvad kümned tuhanded sõja ja natsirežiimi ohvrid.

Selle kõige kõrval tundub praegune sõnelemine poliitikarindel lihtsalt naeruväärsena. Ei ole ju tegelikult karta, et meie riiklikku iseseisvust või rahva vabadust ja demokraatiat ohustab tõsiselt mõne juhtivpoliitiku harjumatult tahumatu ja otsekohene avalik sõnakasutus, mis paneb aeg-ajalt kõrvalseisjaid päid vangutama või piinlikkust tundma.

Edasi loe ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)