Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma: poliitikud, kuulutage välja koalitsioonirahu!

19.03.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Viimastel päevadel populaarsust kogunud “Kõigi Eesti” ideaal peaks tähendama Eestit kõigi jaoks. Mulle tundub, et osal rahvast siiski sellesse Eestisse kuuluda ei lubata, kuna nad on keskmisest alalhoidlikuma joone toetajad või konservatiivsemate vaadetega, kirjutab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Paljud on lugenud George R. R. Martini “Jää ja tule laulu”. Veel rohkem on neid, kes läbematult valmistuvad legendaarse romaanisarja põhjal valminud teleseriaali “Troonide mäng” viimase hooaja vaatamiseks. Selles loos võitlevad seitse väikest kuningriiki vahendeid, meetodeid ja relvi valimata ühendatud kuningriigi ainuvalitseja staatuse ning selle Raudtrooni pärast.

Loo peategelasi tabavad jutustuse vältel julmad ja ootamatud surmad. Kogu jutustust jälgides saab selgeks, et esmalt positiivsena tundunud tegelaskujudest võivad loo kulgedes saada jätised ning jätistest omasoodu õigluse eest seisvad südametunnistusega üllad rüütlid. Võimu ja au nimel võideldes ning tõe ja õiguse eest kätte makstes on lõpuks aga kõigi asjaosaliste käed määrdunud verega.

“Troonide mängu” Eesti versioonis “viit kuningriiki” ehk parlamendierakondi kõrvutades võib tõdeda, et ega siingi pole asjad palju teisiti. Hetkel koalitsioonikõnelustest kõrvale jäänud Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid pole võitlusmeetodeid valides üllamad kui kunagi samas positsioonis viibinud Keskerakond, Isamaa või EKRE.

Edasi loe ERR Uudistest.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)