Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma: meestevastasest suhtevägivallast tuleks rohkem rääkida

20.07.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Kas meeste vastu suunatud koduvägivald, olgu kui marginaalses statistilises ulatuses tahes, ei võiks siiski leida avalikkuses pisutki rohkem käsitlemist, küsib Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma.

Juunikuu viimane Sirp (30.06.2017) oli pühendatud peaaegu tervikuna lähisuhte vägivalla teemale. Väga tänuväärne!

Eriliselt olen tänulik Sirbis ilmunud artikli «Nähtamatud ohvrid» eest, mille autoriks on Pille Tsopp-Pagan. Tema artiklis käsitletakse eakatevastase vägivalla teemat, mis on seni väga vähe avalikkuses kajastamist leidnud teema.

See artikkel tõmbas minu tähelepanu eriti koosmõjus samas Sirbis ilmunud kahe teise artikliga, Anu Laasi «Vägivaldsed mehed kui miljonikulu ühiskonnale» ja Merle Albranti «Kas naistevastane vägivald on pseudoprobleem või karm tegelikkus?».

Kõik artiklid käsitlevad väga vajalikke ja olulisi teemasid, kuid Tsopp-Pagan avas oma artiklis ainsana pisut teistsuguse vaatenurga. Nimelt, käsitles ta põgusalt naistevastase vägivalla kõrval eakate meeste vastast vägivalda. Autor tõdeb ka ise, et see on veelgi varjatum kui naiste vastu suunatud vägivald.

Edasi loe Postimehest.

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)