Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma | Maailmakoristuspäeval parandagem meelt ja puhastagem südant

15.09.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Me kõik teame, mida tähendab puhas südametunnistus. See on seisund, mil me mitte ainult ei tea, vaid tunneme, et me ei ole teinud midagi, mis oleks kohatu, väär, seaduse või südametunnistuse vastane. Inimesed, kes on harjunud andeks paluma ja ka ise andestama, teavad, et ka südametunnistust on võimalik puhastada.

Maailmakoristuspäevaga seoses kutsun lisaks prügile ja mustusele meie nähtavas maailmas, märkamas ka seda prügi, mis asub meie südames ja hinges – teiste eest varjatud maailmas.

Piisab, et loen veerand tundi päevauudiseid, kui saan terve nimekirja asju, mille pärast erinevatel inimestel on põhjust südametunnistusepiinu tunda. Keegi sõitis purjus peaga; keegi vägivallatses oma pereliikmete kallal; keegi kasutas vägivalda tänaval, koolis, tööpaigas; keegi arvas, et tema ametist, rahakoti suurusest, positsioonist lähtuvalt võis ta toimida korruptiivselt; keegi tassis oma prügi metsa alla; keegi vägivallatses verbaalselt kodus, avalikus kohas, teleriekraanil või isegi riigikogu puldis; keegi kasutas ära oma jõudu ja positsiooni ning teiste usaldust selleks, et oma vajadusi või ihasid vägivaldselt rahuldada; keegi võttis või peab endale selle, mis talle ei kuulu; keegi peab ennast paremaks kui teised ja ei jäta seda kõigile meelde tuletamata; keegi kasutab teisi enda huvides ära; keegi on südametu iseenda, ligimese, loodu ja Looja vastu.

Edasi loe ERR Uudistest.

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)