Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma: loodan, et kogumiku abil jõuab jumalasõna ka kirikukaugete inimesteni

04.02.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Uue raamatu “Valguse tähed” autor Urmas Viilma rääkis Klassikaraadio saates “Delta”, kuidas viis aastat peapiiskopina on läinud ning millest sündis soov luua kogumik jumalateenistuste jutlustest.

Urmas Viilma uue raamatu “Valguse tähed” esitlus tõi kohale palju huvilisi. Autor oli rahvahulga ohtrusest üllatunud. “Tunnen end ebakindlalt, südames on teatud ärevus,” ütles Viilma esitluse algul ning selgitas, et ta pole ammu sellises olukorras olnud.

2. veebruaril täitus peapiiskopil ametisse pühitsemisest viis aastat. Viilma kinnitab, et ilmunud raamat peegeldab seda teekonda. “Seal on tsitaate ja lõike, mida ma peapiiskopina olen pidanud,” märkis autor.

Kirikuõpetaja tunneb, et viis aastat on möödunud ruttu ning sisukalt. “Kui vaadata, mis kõik sellesse aega on mahtunud, siis seda on ikka aukartustäratavalt palju,” lausus ta ning lisas, et kirik on selle aja sees olnud osa mitmetel olulistel sündmustel. Näiteks vabariigi sünnipäeval ja Maarjamaa 800. juubelil. Viie aasta sisse mahtus ka kirikusisese uue lauluraamatu koostamise algatus.

Edasi ERR Uudistest.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)