Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Urmas Viilma kohtus paavst Franciscusega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kohtumine paavstiga. Istuvad peapiiskop Urmas Viilma ja LMLi peasekretär Martin Junge ning paavst Franciscust tervitab LMLi president peapiiskop Panti Filibus Musa.
LML/EELK Konsistoorium

Luterliku Maailmaliidu (LML) president, peasekretär ja seitsme piirkonna asepresidendid kohtusid 7. detsembril Vatikanis paavst Franciscusega.

LMLi Ida-Euroopa piirkonna asepresidendina osales kohtumisel EELK peapiiskop Urmas Viilma, kes paavst Franciscust tervitades jagas oma rõõmu ja tänu paavsti eesseisva visiidi üle Balti riikidesse. Paavst Franciscus vastas, et peame ühiselt palvetama selle visiidi õnnestumise eest ning palus peapiiskoppi hoida paavsti ennast eraldi oma palvetes.
Pooletunnise eraviisilise kohtumise raames andis LMLi president peapiiskop Panti Filibus Musa (Nigeeria) paavst Franciscusele üle luterlaste tervituse ning tänas reformatsiooni 500. aastapäeva ühise meenutamise eest kogu maailmas. „Teekond konfliktist osaduse poole, millele oleme luterlaste ja katoliiklastena ühiselt asunud, on tagasipöördumatu ning me ei soovi, et see enam kunagi katkeks,“ sõnas Panti Filibus Musa.
Paavst Franciscus vastas sõnavõtuga, milles meenutas oikumeeniliselt eriti meeldejääva aasta sündmusi ning rõhutas ühise palve tähtsust kristlaste jaoks. Paavst sõnas: „Ainult palvetades saame näidata hoolivust üksteise vastu. Palve puhastab ja tugevdab meid; valgustab meie teed ja aitab liikuda edasi. Palve on nagu kütus meie teekonna täieliku ühtsuse poole.“ Oma sõnade kinnituseks kutsus paavst kohalolnuid ühiselt palvetama meieisapalve sõnadega, mida igaüks oma emakeeles ka tegi.
LMLi delegatsioon kohtus pärast visiiti paavsti juurde ka kardinal Kurt Kochiga. Kohtumisel oli peapiiskop Urmas Viilmal võimalus rõhutada paavsti eelseisva visiidi olulisust kristliku vähemusega ning ajaloos mitmed katsumused ületanud Eestisse, samuti Lätti ja Leetu.
Luterlik Maailmaliit, mille asutajaliige aastast 1947 on ka EELK, on Rooma-Katoliku Kirikuga pidanud ühiseid läbirääkimisi juba viiskümmend aastat ning selle aja jooksul on jõutud alla kirjutada mitmele teineteisemõistmist rõhutavale dokumendile.
Allikas: Peapiiskopi kantselei