Esileht » Online » Online artiklid »

Urmas Viilma: EELK löögirusikas

23.01.2020 | | Rubriik: Online artiklid

EELK-s on suured võimalused löögirusikana toimida nii ühiskonnas, oikumeenilises perekonnas kui ka kiriku sees erinevatel struktuuritasanditel, ütles peapiiskop Urmas Viilma EELK vaimulikele peetud ettekandes.

Selle nädala esimeses pooles Nelijärvel toimunud EELK Vaimulike konverentsil andis konverentsi juhatus mulle ülesande pidada ettekanne teemal “EELK löögirusikas”.

See sõnakasutus tundus üsna ekstravagantne, väljakutsuv, intrigeeriv, võiks öelda et isegi jõuline ja militaarne. Kuna olen konverentside ja seminaride korraldajatele alati öelnud, et lepin terviku huvides väljapakutud ettekannete teemadega, olin ka seekord päri.

Löögirusikas

Löögirusikas… Mida see võiks tähendada? Tehes seda, mida esmalt paljud tänapäeval mõne sõna või mõistega silmitsi seistes teevad, ehk guugeldades, saab sõnale “löögirusikas” üllatavalt vähe vasteid. Tulemuseks on kõigest 63 viidet kuuel leheküljel. Siiski saab teha mingi subjektiivse üldistuse, millises tähenduses Eesti kontsketis sõna “löögirusikas” tavaliselt kasutatakse.

Kõige rohkem, 24 viidet ehk üle kolmandiku viidetest olid seotud spordiga – peamiselt motospordi, rattaspordi ja meeskondlike pallimängudega. Löögirusikaks on spordiga seotud artiklites enamasti meeskond tervikuna või mõni väiksem grupp suuremast hulgast võistlejatest.

Viis otsingu tulemust olid seotud siseriikliku poliitikaga, kus mõni erakonna esindaja oli valimiste eel või järel lootmas oma erakonna tippudele kui löögirusikale, või uuele loodavale koalitsioonile kui võimsale rusikale. Neli viidet olid seotud kaitsejõududega, sealhulgas sellest, mis või kes moodustavad Eesti kaitseväe ja NATO liitlaste löögirusika.

Edasi loe ERR Uudistest.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)