Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Urmas Petti haud sai väärika tähise

19.09.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Õp dr Urmas Petti haud Tartu Raadi kalmistul on tähistatud väärikalt.
Liina Raudvassar

Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja ja Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõu, teoloogiadoktor Urmas Petti (1965–2016) kalmule rajati mustast graniidist obelisk.

Urmase sünniaastapäeval, 12. septembril koguneti tema kalmule Tartu Raadi kalmistul. Tuldi, et mälestada varalahkunut, kes oma lühikese elu jooksul jõudis muljetavaldavalt palju. Lähem perering, kogudusekaaslased ja kolleegid ülikoolist, sõbrad ja tuttavad süütasid mälestusküünla Urmase haual.
Hauamonumendi õnnistas Tartu praost Ants Tooming, kes luges algussalmiks Johannese evangeeliumist 14:15–19, mis praosti sõnul on Urmase valitud kirjakoht heliteosesse „Luterlik jumalateenistus armulauaga üksnes muusikas“. Kõne pidas Urmase mantlipärija, Ülikooli-Jaani koguduse õp Triin Käpp, kes sõnavõtu aluseks kasutas 23. psalmi esimest kuut peatükki. Viidates Urmas Petti rollile ja tähendusele kinnitas Käpp, et vastupidiselt levinud ütlemisele on asendamatud inimesed olemas ja Urmas oli üks nendest.
Muusikaliselt rikastas koosviibimist kahe lauluga Tartu ülikooli kammerkoor, kus omal ajal ka Urmas laulis.
Kauni hauakivi autor ja teostaja on kujur Rein Karus. Õp Käpa sõnul kaeti valdavas osas samba maksumus aastatega kogutud annetustest ning puudu oleva osa, umbes 300 eurot, tasus kogudus. Ta toonitab, et kui keegi sooviks veel Urmas Petti hauasamba heaks rahalist annetust teha, on see jätkuvalt teretulnud ning võimalik (EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse pangakontole EE261010220220116227).
Pärast siirduti Urmase õpetaja, sõbra ja kolleegi, samale surnuaiale sängitatud Pille Valgu (1959–2009) hauale, kellel samal päeval, 12. septembril on surma-aastapäev.
Liina Raudvassar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)