Esileht » Online » Online artiklid »

Jüri Arrak pälvis Tallinna toomkoguduse Maarja medali ja 2015. aasta kultuuripreemia

11.10.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Tallinna piiskopliku toomkoguduse nõukogu otsustas annetada 2015. aasta Maarja medal ja kultuuripreemia kunstnik Jüri Arrakule. Vastavalt statuudile esitas Maarja medali ja kultuuripreemia kandidaadi toomkoguduse õpetaja ja otsuse langetas koguduse nõukogu.

Eesti maalikunstnik Jüri Arrak on selge, pühendunud religioosse mõtlemisega ja oskusega vaadata maailma sügavuti. Ta on aidanud oma tööde ja väljaütlemistega mõtestada püha ja uskumise mõistet rahva hulgas.

Muuhulgas on ta teinud Halliste kiriku altarimaali ja EELK usuteaduse instituudi kabeli altari koos kujundusega. Kunstnik on palju kasutanud oma loomingus kiriku ja religioosseid sümboleid ja temaatikat. Tema tõekspidamiste ja arvamuste väljaütlemine on kuuldavaks saanud Eesti ühiskonnas. Ta on pälvinud aastal 2007 EELK teeneteristi III järgu.

Maarja medal ja kultuuripreemia antakse Jüri Arrakule üle toomikirikus täna kell 11.00 algaval lõikustänupüha jumalateenistusel. Lõikustänupüha jumalateenistusel jutlustab EELK peapiiskop Urmas Viilma, kaasa teenib koguduse õpetaja Arho Tuhkru. Muusikalise osa kujundab organist Kadri Ploompuu ja laulab koguduse koor Laudate Dominum dirigent Veljo Reieri juhatusel.

EELK piiskopliku toomkoguduse kultuuripreemia Maarja medal on asutatud 2000. aastal. Medal koos rahalise preemiaga antakse isikule, kes on oma tegevusega andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, süvendanud ja levitanud kristlikke väärtusi ning kelle tegevus on puudutanud otseselt või kaudselt Tallinna piiskoplikku toomkirikut. Maarja medali senised laureaadid on dirigent Tõnu Kaljuste, peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, vitraažikunstnik Dolores Hoffmann, president Lennart Meri, piiskop Mikko Heikka, poliitik Siim Kallas, teoloog dr Toomas Paul, kunstiajaloolane Juhan Kilumets, piiskop Philippe Jourdan, autosportlane Raido Rüütel, titulaarpraost Ivar-Jaak Salumäe, poliitik Tunne Kelam, skulptor Mati Karmin ja piiskop Einar Soone, helilooja ja koorjuht Roman Toi.

Edasi vt ERR Uudistest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)