Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Unustamata tänada

12.10.2016 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Tänamise teemat pole võimalik ületähtsustada. Lapsevanemana tean, millist järjepidevust nõuab aitäh-sõna meeldetuletamine. Et see tuleks õigel ajal ja südamest, mitte käsu sunnil. Kirikuaastas on püha, mis tuletab ristirahvale meelde kohustust tänada. Tänada Loojat salve jõudnu eest. Mitte üksnes kapsaste-kaalikate, vaid kõige-kõige eest. Siin ilmas pole miski endastmõistetav ja vaid sellele, kes külvab, saab osaks loota lõikust, sellest kõneldi lõikustänupüha eel, 8. oktoobril Tartu Peetri kirikus. Tähistamaks Peetri kooli 110. asutamise aastapäeva, toimus tänujumalateenistus, kus kirikuliste enamuse moodustasid kooli- ja eelkooliealised. Isegi kirjakohta läksid lugemispuldist lugema lapsed, kooli 3. ja 4. klassi õpilased.
Peetri kooli punastes vestides lastekoor esitas altari ette rivistudes Mari Toominga juhendamisel lõikustänupühaks sobivaid laule. Vaimulikuna juhtis teenistust Tartu praost Ants Tooming, kes Peetri koguduse õpetajana on kooli tegemistega seotud ning kogu kooliperele «oma õpetaja».
Aastapäevakõnes tervitas kooli direktor Tarvo Siilaberg Peetri kooli kogukonda ja tuletas meelde, et Tartu ja kogu Eesti hariduselus kindla positsiooni saavutanud Tartu luterlik Peetri kool astub 110 aastat tagasi loodud esimese eestikeelse algkooli jälgedes. Direktor sõnastas tänu kõigile, kes Peetri kooli taastada on aidanud ning nüüd aitavad selle sisu hoida. Peetri kool on taastatud, Issand olgu tänatud ja õnnistagu seda!
Peetri kiriku esisel oli vilgast saginat silmata juba hommikuvalguses. Trotsides vihmahooge ja tuuleiile püstitati varikatuseid ja telke, sooja saamiseks läideti lõke. Aastapäeva ettevõtmiste raames peeti siin lõikustänupüha laat. Päevakavas oli veel Peetri kooli toimetiste 1. numbri «Kool kui väärtuspõhine kogukond» esitlus, töötoad ja marionetietendus.
Liina Raudvassar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)