Esileht » Uudis » Uudised »

Unistus kirikust saab teoks

14.10.2020 | | Rubriik: Uudised

Kui Jõgeva kogudus mõne aasta eest 25. sünnipäeva pidas, osales pidupäeval ka Jõgeval sündinud riigikogulane Aivar Kokk, kes kinkis kogudusele kiriku maketiga pildi. Toona maaelukomisjoni esimeheks olnud Kokk kinnitas, et kirik tuleb.

Koguduse maale on ehitatud veetorn, nüüd saab sellest uue kiriku osa ja on juba ümber ehitatud kuuekorruseliseks, millele 18. septembril ristki püsti pandi. Kindlasti on torn juba praegu objekt, mida tasub vaatama minna – sel on klaaskatusega vaatetorn. Tuleva aasta riigieelarvest on arhitekt Üllar Variku projekteeritud Jõgeva kiriku ehituseks eraldatud miljon eurot. Raha on ehituseks saadud varemgi: 40 000 projekteerimiseks (nn katuserahast) ja 400 000 riigieelarvest. 

Nüüd riigikogu rahanduskomisjoni esimehe ametis olev Aivar Kokk kommenteerib: „Koguduse juubelil sai lubatud ki­ri­ku­torni-vaatetorni valmimist ja täna on tõesti tore tõdeda, et talumeeste poolt ostetud koguduse maale on kerkinud vanast veetornist ümber ehitatud kena kirikutorn-vaatetorn. Jõgeva on ainus maa­konnakeskus, kus ajalooliselt pole olnud torniga lu­­te­ri ki­rikut. Nüüd, kui torn on valminud ja kaunistab Jõgeva linna si­luetti, oleme valmis ühiselt pingutama selle nimel, et valmiks vas­tavalt ehitusprojektile torni juurde ka multifunktsionaalne ko­gukonnakeskus, kus oleks võimalik korraldada laulatusi, kontserte, aga loomulikult ka jumalateenistusi ja lahkunute ärasaatmist. Sinna on planeeritud ka kohvikuala, kus on võimalik pidada sünnipäevi ja peiesid, aga ka korraldada supi­köö­ki. Välialale on plaanitud puhkeala, lastele mänguala, kont­ser­tide ala, aga ka vaikses metsasalus urnimatuse sein.“

Kiriku põhiosa ehitustööd algavad kevadel, enne tuleb ette valmistada riigihange. Vabariigi aastapäeval tunnustati Aivar Kokka Jõgeva valla vapimärgiga, sellega kaasnenud summa on ta andnud kontserdi korraldamiseks Jõgeva kiriku heaks. 

Kogudus, kelle kasutada on kirikuks kohandatud endine lasteaed, on korraldanud küsitluse, mida mõtlevad inimesed kiriklast ja tulevasest kirikuhoonest. Küsitlusest on selgunud, et kiriklat pole omaks võetud: „Olen ise seal titena käinud, oma lapsi sinna viinud, see on ja jääb mulle lastesõimeks.“ Ükskõikseks uue kiriku ehitamine ja üllatuslik rahaeraldus riigieelarvest kedagi ei jäta ja huvi hoone vastu püsib.

Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)