Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ulvar Kullerkupp on vaimulikuna jõudnud tagasi kodupaika

29.06.2022 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast

Abielupaar Kullerkupp Lüganusel: Aile on koguduse juhatuse esimees ja Ulvar koguduse diakon. Sirje Semm

Kaks päeva enne oma 56. sünnipäeva, 20. juunil kaitses diakon Ulvar Kullerkupp magistritööd usuteaduse instituudis.

Prof dr Riho Saardi juhendamisel uuris ta venekeelset kogudusetööd EELKs. Magistritöö kaitstud, võib jätkata preestriordinatsiooni saamiseks õpinguid pastoraalseminaris. 

Pikalt ettevõtluses olnud Ulvar Kullerkupp selgitas oma valikuid: „Järjest rohkem tunnen ma, et ei istu kahel toolil, vaid üha enam ühel toolil ja see on vaimuliku töö tool.“ 2005. aastal koos naabrimehega asutatud firma Hektolan tegeleb klaasvaheseinte ja tuleohutusautomaatikaga. Täna tunnistab ta, et kristlasena ettevõtluses tegutsemine on muutnud ka tema suhtumist ja maailmapilti.

Kiriku juurde jõudis Ulvar 2004. aastal, kui tutvus oma tulevase abikaasa Ailega, kes oli Nõmme Rahu koguduse liige. Ulvar ristiti, käis leeris ja 26. juunil koguduse õpetaja Ove Sander laulatas nende liidu. Siitpeale sai kogudusetöö üha olulisemaks. Ulvari sõnul kuulis ta igal sügisel õpetaja Sanderit rääkimas, et on tarvis tulla usuteaduse instituuti õppima. 

2016. aastal astuski ta instituuti. „Meil oli suurepärane kursus, ühes hingamine ja koos tegutsemine,“ meenutab ta ja nimetab oma õpingukaaslasi: Marek Alveus, Andrus Lukas, René Paats, Katrin Pärn, Kai Timmusk, Heiko Kivihall, Indrek Salumets, Kristjan Paju, Ruslan Lainola, Peep Lohu ja Ene Oga. 

Koroonaaegne eraldatus mõjus rusuvalt. Kui uuesti Pühavaimu tänaval asuva instituudi uksest sisse pääses, tundis ta „nagu valgus tuli peale“ ja sai uue hingamise.

2013. aastal Lüganusele ostetud maamaja tõi Ulvari tagasi juurte juurde. Siin möödus ta lapsepõlv ja siin lõpetas keskkooli. 

Õpingute ajal instituudis möödus vaimuliku praktika Käsmus ja Narvas ning 8. märtsil 2020. aastal ordineeriti ta Narva Aleksandri kirikus Narva Maarja koguduse diakoniks. 

Kui diakon Tõnis Tamm Lüganuselt emerituuri siirdus, asus Ulvar eelmise aasta sügisel Lüganuse kogudust teenima. Koos abikaasaga on nad mõlemad ka Lüganuse koguduse liikmed alates 19. juulist 2020. Aile valiti eelmisel aastal koguduse juhatuse esimeheks. 

Ulvar ütleb, et tänu diakon Tammele on Lüganuse kirik väga hästi hoitud ja korda tehtud. Koguduses on 120 täieõiguslikku koguduseliiget, hingi ligi 600. Rõõmustav on, et selle aasta alguses käis leeris seitse inimest ja kogudus on kasvanud 20 liikme võrra.

Sirje Semm

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)