Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Ülo Korjus oli ja on Narvas kohal

19.01.2022 | | Rubriik: Persoon kaasajast
Ülo Korjus.  Arhiiv.

1. jaanuaril sai 90aastaseks Narva Aleksandri koguduse kauaaegne juhatuse liige ja juhatuse esimees Ülo Korjus. 

Ta oli koguduse juhatuse liige ca 58 aastat järjest (1958–2016), mis võib olla Eesti rekord. 58 aastat on 44% Narva Aleksandri koguduse 132 aasta pikkusest ajaloost. 

Ülo Korjus on läbi elu olnud seotud Narva Aleksandri kiriku ja kogudusega. Ta oli koguduse juhatuse liikmena juures ka keerulistel aegadel. Ka siis, kui kogudus sunniti 2. septembril 1962 Aleksandri kirikust lahkuma ja üles ehitama kogudusele uue kiriku vanast väikesest mehaanikatöökojast. Ülo Korjus oli juures, kui kogudus sai 1990. aastatel Aleksandri kiriku tagasi ning hakkas mahajäetud ja täielikult rüüstatud kirikut taas kasutuskõlblikuks muutma. 

Ta oli juures, kui kirikule ehitati torn ja kogudus seejärel pankrotti läks. Ta oli kohal, kui kogudus sunniti taas kirikust lahkuma novembris 2015, kui pankrotihaldur kiriku üle võttis. Ülo Korjus oli asutajaliikmena kohal, kui likvideerimisel olnud Narva Aleksandri koguduse asemele asutati Narva Maarja kogudus. On kohal ka täna. 

Kõik see aeg on teda ustavalt saatnud ja toetanud tema abikaasa Tiiu Korjus, samuti Narva koguduse liige. Samuti elupõline narvalane, lapsepõlves Narva Peetri koguduse liige. Peetri kirik hävis viimases sõjas. 

Narva Maarja kogudus ühineb parimate soovidega sünnipäevalapsele ja tema perele, soovides jätkuvat Jumala õnnistust ja tugevat tervist. 

Urmas Karileet 

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)