Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ülestõusmispühade kontserdid sünnipäevaks

16.04.2014 | | Rubriik: Teated

Sellel aastal tähistab ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel 25. sünnipäeva. Selle puhul toimub aasta jooksul palju huvitavaid vaimuliku muusika kontserte.
21. aprillil kell 19 toimub kontsert Tallinna Toomkirikus ja 11. mail kell 19 vaimuliku muusika kontsert Hageri Lambertuse kirikus. Sügisel toimub pidulik kontsert Tallinnas, kus esinevad ka nimekad solistid ja kollektiivid, kellega on 25 aasta jooksul koostööd tehtud.
Ülestõusmispüha kontserdikavad on erakordsed ja koostatud rahu ning leppimist silmas pidades. Kavasse on valitud kõige ilusamad vaimulikud teosed. Esmakordselt kõlab ansambli esituses nn vene baroki ajastu muusika, kavas on ka väga haruldane vaimulik looming tsaar Peeter I sulest. Kõlavad ka traditsioonilised ülestõusmispühale pühendatud õigeusulaulud ning nüüdisaegne õigeusumuusika. Esitusele tulevad osad Valeri Petrovi ilusast koorikontserdist «Ikoonid».
Ansambel Orthodox Singers tegutseb alates 1989. aastast ja on leidnud tunnustamist ühena Eesti parematest professionaalsetest kooriansamblitest.  Ansambel on olnud mitme rahvusvahelise konkursi laureaatide hulgas ja osaleb sageli erinevatel Euroopa muusikafestivalidel. Orthodox Singers koosneb professionaalsetest muusikutest, kes valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid.
Ansambli esinemismaneeri iseloomustavad süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, läbimõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)