Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Üleskutse: mälestame oma õpetajaid ja kolleege

20.04.2016 | | Rubriik: Kultuurielu

Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) juhtkond ja vilistlased algatasid 2015. aasta detsembris vilistlaskogu loomise. Märtsis kogunenud suurkogu valis juhatuse ja seitse toimkonda-töörühma.
Üks seitsmest loodud toimkonnast on võtnud eesmärgiks ajaloolise pärandi väärtustamise ja jäädvustamise. Kavas on jätkata juba EMTA 90. aastapäeva eel alustatud tegevust ja luua andmebaas nii Eestis kui välismaal maetud tuntud kultuuri-, muusika- ja teatritegelaste matmispaikadest.
Koos Georg Otsa muusikakooli ja Heino Elleri muusikakooli ning lastemuusikakoolide õpetajate ja õpilastega süütasime EMTA juubeli ajal mälestusküünlad oma õpetajate ja kolleegide haudadel Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Suure-Jaanis, Kullamaal ning mitmes välisriigis. Seda traditsiooni tahame hoida ja jätkata.
Oma tegevusega tahame ühtlasi juhtida tähelepanu ka meie tuntud kultuuri-, muusika- ja teatritegelaste sünni- ja elukohtadele, kus varasematel aegadel paigaldatud mälestustahvlid on sattunud metallikrattide kätte või muul põhjusel eemaldatud. Need tuleks kindlasti taastada või leida muu sobiv lahendus.
Kutsume EMTA läheneva 100. aastapäeva eel tegutsema selle nimel, et meie kultuuriloos olulise tähendusega isikute hauad oleksid säilinud ja hooldatud. Loodame nii kodanikualgatusele kui ka koguduste, koolide, kultuuriseltside, kohalike omavalitsuste ja teiste asjasse puutuvate organisatsioonide toele ning kaasabile. Algaval muinsuskaitsekuul kutsume osa võtma talgutest või näitama üles oma algatust ja välja selgitama ning korrastama oma õpetajate ja kolleegide kalmud.
Jüri Trei,
EMTA vilistlane aastast 1979

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)