Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Ülemaailmset naiste palvepäeva peetakse 1. märtsil

27.02.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Seekordse palvepäeva keskne sõnum tuleb Vanast Testamendist Abigaili loost. Palvepäeva teema on: «Üles kutsutud lepitusele». Tekstid on ette valmistanud naised Rumeeniast. Rumeenia probleemid on väga sarnased meie omadele. Sealgi ehitatakse kapitalistlikku ühiskonda, mis toob kaasa paljude inimeste tõrjutuse ja vaesuse.
Abigaili vaprus
Abigail on arukas naine sõjakate, omavahel vaenutsevate meeste vahel. Vapper naine, kes julgeb minna vaenlase juurde. Naine, kes jääb ustavaks Jumalale ja Tema õiglusele. Ta on ka prohvet, sest suudab näha seda, mis jääb tavalise inimese silmale varjatuks. See nägemisvõime suunab ta õigesti tegutsema. Ta suudab ära hoida asjatu vägivalla ja aitab kuningas Taavetil mõista oma tegelikke ülesandeid.
Eks ole see meile tänases maailmas ääretult suur ja oluline eeskuju? Arukas naine on see, kes ei lähe kaasa meeste erakondliku poliitikaga, vaid püüab neid mõjutada mõtlema ja käituma rahumeelselt ja mõistlikult.
On palju asju, mida mehed ei märka, ent naised märkavad. Kindlasti on üks selline teema lapsed. Mehed orienteeruvad enam kasumile ja riiklikele institutsioonidele, naised oskavad näha seda, mis ühiskonnas tegelikult toimub. Me oleme Kristuse saadikud. Nõnda ütleb apostel Paulus kirjas korintlastele. Saadiku ülesanne on oma rahvast kaitsta. Saadiku tarkusest oleneb sageli rahvaste ja riikide saatus.
Korjandus õpilaste toetuseks
Ülemaailmne naiste palvepäev on üritus, mis sai alguse eelmise sajandi teisel poolel. Tänaseks tähistatakse seda juba ligi kahesajas riigis üle kogu maailma. Eestis on naiste palvepäeva tähistatud alates aastast 1991. Jumalateenistused on toimunud mitmes Tallinna kirikus ja ka väljaspool Tallinna.
Palvepäeva Eesti komitee poolt korraldatud jumalateenistus toimub sel aastal Nõmme Rahu kirikus 1. märtsil kell 18. Jumalateenistusel laulab rohkearvuline ja võrratu Tallinna Oikumeeniline Naiskoor, mida juhatavad Marika Kahar, Urve Pihlak ja Aivi Otsnik. Koguduselauludeks on valik Taizé lauludest. Allakirjutanu on selgi korral kutsutud jutlustama.
Tahan omakorda kutsuda naisi üles aktiivsemalt tegutsema ja julgemalt välja ütlema seda, mis neile muret teeb. Sellel aastal olen välja pakkunud mõtte teha korjandus selleks, et kergendada meie laste koormat kooliteel. Kaugemaks eesmärgiks on panna alus õpikufondile, st kutsuda üles haridusministeeriumi ning kirjastusi otsima võimalusi trükkida koolidele kahekordne arv õpikuid, et õpilased ei peaks neid iga päev kodu ja kooli vahet tassima.
Ootame jumalateenistusest osa võtma kõiki huvilisi, loomulikult ka mehi. Usun, et naiste palvepäeva ülemaailmne sõnum on vajalik ja vastuvõetav nendelegi.
Malle Pärn

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)