Esileht » Uudis » Uudised »

Ülemaailmne ühispalve ja paavsti läkitus

01.04.2020 | | Rubriik: Uudised
Valga Peetri-Luke koguduse õpetaja Margus Suvi (vasakul) ja Valka Lugaži koguduse õpetaja Andris Reiters aga otsustasid meieisapalve lugemiseks kokku saada Eesti-Läti piiril. Erakogu

Erinevate konfessioonide vaimulikud palvetavad üheskoos.

Paavst Franciscus kutsus kõiki maailma kristlasi seoses maailma tabanud koroonaviiruse epideemiaga lugema paastumaarjapäeva, 25. märtsi keskpäeval meieisapalvet. Üleskutsega ühinesid paljud teiste konfessioonide kirikujuhid, teiste seas Luterliku Maailmaliidu peasekretär Martin Junge.

EELKs oli 25. märts üks epideemia tõttu väljakuulutatud palvepäevadest. Peapiiskop Urmas Viilma kutsus sel puhul meieisapalvet lugema teadmisega, et seda tehakse koos ühise kristliku perena kogu maailmas.

Paavst kuulutas erakorralise sõnumi urbi et orbi reedel, 27. märtsil kogu maailmale. Tavapäraselt pöördub paavst urbi et orbi läkitusega rahva poole ülestõusmispühade ja jõulupühade ajal, kuid reedel, 27. märtsil toimus see erandkorras seoses pandeemia levikuga. „Kutsun kõiki üles suhtlusvahendite kaudu vaimselt osalema,“ ütles paavst Franciscus. Paavst andis oma paavstliku õnnistuse kõigile neile, kes seda jälgisid erinevate suhtluskanalite kaudu. Paavsti läkitus ja palvus oli jälgitav ka Vatikani Meedia vahendusel (www.vaticannews.va).

Eesti Kirik 

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)