Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Üksteist toetades ja julgustades

12.11.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Ühel rõõmsal suvepäeval: Siimon (vasakult), Eimi Mirjam, Liina ja Samuel koos pruudi Mariannega.
Erakogu

Liina ja Ove Sander tähistasid sel suvel jaanilaupäeval koos pere, sugulaste, sõprade ja kogudusekaaslastega 25. pulma-aastapäeva.

Nii noored ja juba veerand sajandit ühist elu – imestas nii mõnigi. Noored said ja jäid kokku Nõo keskkoolis õppides. Abielluti aasta pärast keskkooli lõpetamist, 23. juunil 1989. Laulatustalituse toimetas õpetaja Harald Tammur Tartu Pauluse kirikus. Sandrite vaimulik teekond algaski Pauluse kogudusest, kuhu jäädi pärast leeriõnnistust 1988. aastal laste pühapäevakooli tööd tegema.
Koos mindi 20aastastena Vastseliina, kuhu Ove oli vaimulikuna määratud inimesi ja nende kaudu Jumalat teenima. «Hästi loomulik oli ka see, et asusin samuti usuteadust õppima. Nii et abikaasa vaimuliku tee valik mõjutas mind väga heas suunas. Kristlasena näen selles Jumala juhtimist ja plaani ning olen selle eest talle lõpmata tänulik,» ütleb Liina.
Magistrikraadini jõudis Liina usuteaduse instituudis. Viimased 16 aastat on ta ka samas pastoraalseminaris tööl. «Olen alati pidanud vaimuliku ametit kaunimaks ametiks ning mul on suur rõõm ja eesõigus anda oma panus selleks, et meie kirikus teeniksid ustavad ja hea ettevalmistuse saanud vaimulikud,» ütleb ta.
Oma ülesanded on Liinal täita ka Nõmme Rahu koguduses, kus ta on pühapäevakooliõpetaja. Et Liina peab palvet väga oluliseks aluseks kogu kirikutööle, teeb ta igaks nädalaks koguduseliikmetele palvelehed, et julgustada ja innustada inimesi palvetama.
Kaks noort inimest valisid kord teineteise ja ühise tee ning on seda koos sammunud. Liina kõikjal oma abikaasat toetamas igas tema (laiahaardelises) ettevõtmises. «Eks see jõud tuleb ikka Jumalat, nii talle kui mulle. Siiani olen jaksanud sammu pidada,» ütleb ta lihtsalt. «Ovegi on väga hea ja toetav. Hea on, kui abielus need asjad vastastikku toimivad. Ove annab oma sõnade, aga eelkõige tegudega sellest head tunnistust.»
Sandrite pere on elanud erinevais paigus Eestimaal, aga pikemalt ka erinevatel aegadel Ameerika Ühendriikides seoses Ove õpingutega. Praegune elukoht on Viimsi vallas. «Palju rahuldust pakub meie koduaed, millel on ka tarbeaia osa. Sellel aastal saime esimest korda hea õunasaagi ning ka porgandid on tõeliselt ilusad,» rõõmustab Liina.
Veerand sajandit ühist elu on peret tugevdanud ja ühte liitnud, toetatakse üksteist raskustes ja rõõmustatakse edusammudest. Inimesed ja nendevahelised head suhted on aluseks, et kodu oleks see turvapaik, kus kõigil pere liikmetel on mugav olla. «Andeks anda ja valmidus leppida, tingimusteta armastada, üksteist toetada ja julgustada. Jagada üheskoos nii rõõme kui muresid ning selleks kõigeks jõudu ammutada sõnast ja palvest,» on Liinal lihtne retsept, kuidas koos elurajal kulgeda.
Sandrite peres on kolm last: Samuel (23) on EBSi bakalaureuseastme viimase kursuse üliõpilane, Siimon (19) on St Olaf College’i (USAs) bakalaureuseastme esimese kursuse üliõpilane ja Eimi Mirjam (13) on Vanalinna hariduskolleegiumi 7. klassi õpilane, kes armastab viiulimängu.
Kui kirikukogu peaks Ove Sandri peapiiskopiks valima, siis kuidas olete valmis muutusteks, küsin. «Oleme usaldanud need otsustused, aga ka kõik muu oma elus Jumala kätte. Elu on iga päev muutumises ning abi uute olukordadega kohanemiseks vajame ju Jumalalt iga päev,» ütleb Liina.
Sirje Semm

 

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)