Esileht » Online » Online artiklid »

Uks on avatud

23.04.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Autor: Rene Reinsoo
Reede, 17. aprill 2020.

Kaunid pühademunad on värvitud ja ilmselt suurem osa juba äragi söödud. Ei ole kahte ühesugust lumehelvest ega sõrmejälge ning erinevad on ka meie aastad.

Tänavused ülestõusmispühad koos sellele eelneva perioodiga on aga totaalselt erinevad varasematest. Üleüldine liikumiskeeld on vajutanud oma pitseri ka kirikuelule. Mitmel päeval on helistatud kirikukelli julgustuseks, meeldetuletuseks ja kinnituseks, kuid inimesi pole tohtinud kirikusse kutsuda.

Sotsiaalmeedia kui võimalus sõnumit jagada

Üsna kiiresti sai selgeks, et sotsiaalmeedia on võimalus mingilgi viisil kiriku sõnumit jagada. Kuigi ta kohati sarnaneb mõne suvise jumalateenistusega, kus näed mitmeid juhukirikulisi korraks üle kirikuukse läve astumas, mõne hetke ringi vaatamas, viivu kirikupingil istumas ja siis jälle edasi liikumas.

Olen väga tänulik Mattias Kaermale, kes pakkus oma abi videopalvuste salvestamiseks. Mattiase isa Algur Kaerma on Kanada Vancouveri Peetri koguduse õpetaja, kes tuli puhkuseks oma pere juurde Kihelkonnale ning ongi praeguses karantiiniolukorras nüüd siia jäänud. Siit on õp Algur Kaerma saatnud palvusi ka oma kogudusele üle ookeani. Arutasime, et traditsiooniliste jumalateenistuste asemel on mõistlik ette valmistada lühemaid ja mitmekesisemaid palvusi. Samuti on Risto Reinsoo väga palju aidanud videopalvuste kokkuseadmisel.

Õnneks oleme koguduse ansambliga Collecta paarikümne aasta eest Tallinnas raadiomaja stuudios mõned laulud salvestanud. Nüüd saab neid palvustel kasutada. Oleme kasutanud ka hilisemaid mobiiltelefonidega tehtud salvestusi, aga kvaliteet pole muidugi see. Arvuti vahendusel saab salvestatud palvusi vaadata aadressil: YouTube kihelkonna kogudus.

Edasi loe Meie Maast.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)