Esileht » Arvamused » Arvamus »

Üks küsimus: Miks on vaimulikul vahel hea koos kolleegidega reisimas käia?

25.09.2013 | | Rubriik: Arvamus

EELKd esindasid 16.–20. septembrini Saksamaal Ratzeburgis toimunud pastoraalkolleegiumil õpetajad Kristi Sääsk, Lea Jants-Ylönen, Kerstin Kask, Peeter Kaldur, Tõnis Nõmmik, Tõnu Linnasmäe, Taavi Laanepere ja Urmas Petti.

Miks on vaimulikul vahel hea koos kolleegidega reisimas käia?
Sääsk,Kristi 138 Kristi Sääsk, Suure-Jaani koguduse õpetaja:
Mul on olnud sel aastal kaks suurepärast võimalust end koos kolleegidega välismaal täiendamas käia ning mõlemad reisid on kinnitanud, et ühised teelolekukogemused vaid tugevdavad omavahelisi sidemeid. On huvitav ja rikastav suhelda ametivendadega, kellega muidu vahest vaid mõnel pidulikul jumalateenistusel või vaimulike koosolekul põgusalt kohtud. On kosutav jagada pikemat aega kolleegiga, kellega oled sõbraks saanud. Ühised söömaajad, palved, aga ka tüütud ootamised või uued põnevad kogemused avavad meid ning jagatud arvamused ja mõtted, isegi kui on vastandlikud, aitavad leida seda, mis meid sügavamalt seob: usk, kutsumus ja tänulikkus.

Linnasm2e_1.11.2008_f.SirjeSemmTõnu Linnasmäe, Ambla koguduse õpetaja:
Taolised reisid on väga rikastavad. Hea oli ära käia ja teises keskkonnas viibida, mille eest Saksa kirikule suur tänu. Oli võimalik kolleegidega mõtteid vahetada, kuulda, kuidas teistel läheb. Kuulsime, mida tõi endaga kaasa kirikupiirkondade liitmine Põhjakirikuks. Paljus oli võimalik tõmmata paralleele: ka seal on teemadeks tööpuudus, väljaränne ning koguduste kokkukuivamine. Meelerahu andis üheskoos tõdemine, et me ei pea vaimulikena ennast kirikus toimuva eest ainuvastutavana tundma. Et kui kirikus pole inimesi, siis on pastor küündimatu. Loomulikult peame oma tööd, milleks meil on kutsumus, hästi tegema, aga ei tohi unustada, et Issand Jeesus on kiriku rajanud ning seisab selle kestmise taga.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)