Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

14.12.2022 | | Rubriik: Uudised

Kuidas olete lumetormis hakkama saanud?

Veiko Vihuri, Karja, Pöide ja Saaremaa Jaani koguduse õpetaja: Olen alates laupäevast elektrita ja kõik tegevused on vaja olnud ümber mõelda. Kuna ma kodus tagavarasid ei hoia, on tulnud toitu hankida. Käisin ka küttepuid ostmas. Olukord on Saaremaal väga hull, Sõmeru hooldekodust on ära viidud Ukraina sõjapõgenikud. Pool Saaremaast on elektrita.

Karja koguduses on jumalateenistus üle nädala ja juhtus nii, et läinud nädalal ei pidanudki teenistust olema. Saan siin viljeleda kirikuõpetaja universaalset ametit ja teed lahti lükata ning kõike vajalikku teha. Kiidan Saaremaa valda, kes on organiseerinud inimestele vett, sest eriti kortermajade elanikel on hästi keeruline. Täna oli maanteel üks autorada lahti lükatud.

Anu Konks,Jämaja ja Anseküla koguduse õpetaja: Meil läheb hästi. Laupäeval algas tuisk ja Tiirimetsas laupäeval teenistust polnud, aga pühapäeval sain kõik vajaliku tehtud. Õhtul tulin lennukiga Tallinna, aga tean, et esmaspäeva päeval läks Jämajas vool ära. Õnneks tuli see öösel tagasi, seepärast julgen kinnitada, et meil läheb hästi.

Küllike Valk, Martna ja Ridala koguduse õpetaja: Lumega ikka uputab, aga elekter, rõõm ega töötahe pole kadunud ning teenistused pole ära jäänud. Suured teed on lahti ja teiselt poolt rõõmustan ilusa talve üle. Auto tuli muidugi hangest välja kaevata, aga mis muud, kui tuleb laiem labidas võtta. Rootslaste abiga jõudis Ridalasse klaver, nüüd tuleb see Martna kirikusse saada.

Rene Reinsoo, Kihelkonna, Kärla ja Mustjala koguduse õpetaja: Kirikud on vanad ja nende ehitamise ajal elektrit ei tuntud. Õnneks on ju küünlad olemas ja elu ei jää seisma. Mustjala kirikus olime siiski vaid kahekesi. Viimastel päevadel on tulnud toimetada kaks matust: laupäeval Kihelkonnal ja esmaspäeval Kärlas. Aga eks mure on, kuidas Mustjala kortermajades elatakse.   

Teemad:

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)