Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Üks küsimus

16.10.2013 | , and | Rubriik: Arvamus

Sellel pühapäeval, 20. oktoobril toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel astuvad kandidaatidena üles ka mitmed EELK vaimulikud. Lootes osutuda valituks soovivad nad anda volikogu liikmena panuse oma koguduse ja kogukonna teenimisse. Eesti Kirik küsib: millise sõnumiga kandideerite?  

Andres Mäevere, Võru Katariina koguduse õpetaja: Antud lubadused on täitmiseks! Põhitähelepanu inimesele, tema konkreetsetele probleemidele ja vajadustele! Võru linna ajalooline kirikuhoone korda!
Tarmo Kulmar, EELK: Tartlasena teen peamiselt juttu ikka oma linnaosa – Tiigi, Kuperjanovi, Vanemuise, Kastani tänava murekohtadest. Siit on enamasti kõik toidupoed ja teenindusasutused ära kadunud ning tuleks kuidagi ettevõtjaid soodustada ja julgustada taas siia midagi asutama. Ka taasuuendatud raudteejaamahoone ja selle esine väljak võiks enam kasutust leida, näiteks linna- ja maaliinide ühe terminalina.
Tauno Toompuu, Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja: Kirikud ja kogudused peaksid koos teiste vabaühendustega olema ühiskonna loomulikuks osaks. Just kolmas sektor saab olla omavalitsusele partneriks paljude oluliste kitsaskohtade lahendamisel, alates erinevate sotsiaalteenuste pakkumisest kuni identiteediloome ning -kasvatamiseni välja.
Tähtis on mitte unustada tähendusi kandvaid ja loovaid institutsioone, mis lõpuks ainsana on võimelised sõnastama inimesele tema olemasolu aluse ja eesmärgi. Nendeks on kool, raamatukogu, teater, kunstigalerii …, aga samavõrd ka kirik. Insenertehniliste lahenduste kõrval vajame armastusest kantud praktilisi lahendusi. Tahan vaimulikuna pakkuda ärimeeste ja professionaalsete poliitikute mehitatud volikogus tähenduste otsimisele ja loomisele keskendunud alternatiivi. Nii võiksid sündida uue põlvkonna südamega ja hoolivalt tehtud otsused.

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)