Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Üks küsimus

26.10.2022 | | Rubriik: Arvamus

Mis motiveeris usuteaduse instituuti kutsuma dr Vladimir Sazonovi (fotol) külalisõppejõuks ja kas teie kõrgkoolil on kavas edaspidigi lisaks korralistele õppejõududele kaasata ka külalisõppejõude?

Liina Kilemit, UI usuteaduskonna dekaan:Doktor Vladimir Sazonov on tulnud meile EELK Usuteaduse Instituuti külalisõppejõuks üheks semestriks. Ta viib läbi võrdleva usundiloo proseminari, mille teemaks on piibliaegsed Lähis-Ida usundid: hetiitide, Mesopotaamia, Egiptuse ja Kaanani usundid. Need on olnud Sazonovi üheks oluliseks uurimisteemaks. Lisaks Vana-Lähis-Ida usundiloole ja ajaloole uurib ta veel ka Venemaa ideoloogiat ja infosõda.

Meie värske külalisõppejõud töötab kaitseväe akadeemias juhtivteadurina ja Tartu ülikoolis orientalistikakeskuses kaasprofessorina. Tal on muide kaks humanitaarvaldkonna doktorikraadi – ajaloos Tartu ülikoolist ning kultuuriuuringutes Tallinna ülikoolist. Tema viimase doktoritöö juhendajaks oli meie instituudi professor Jaan Lahe. 

Kindlasti soovime ka edaspidi kutsuda külalisõppejõude: see mitmekesistab meie pakutavat haridust, on üliõpilastele huvitav ja vaheldusrikas. Samuti võimaldab väljastpoolt kaasatavate ekspertide kasutamine süvendada teadmisi ühes või teises kitsamas ja spetsiifilisemas valdkonnas. 

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)