Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Üks küsimus

19.09.2018 | | Rubriik: Uudised

pope-logo-2Kuidas on Tallinna Kaarli kogudus ja kirik valmis paavst Franciscuse visiidiks ja millega peaks arvestama need inimesed, kes võtavad osa 25. septembril kell 11.30 algavast oikumeenilisest kohtumisest noortega?

Jaak Aus, Tallinna Kaarli koguduse õpetaja:
Kaarli kogudus on paavsti vastuvõtmiseks väga hästi valmis. Me ei ole kokkusaamise korraldajad, aga meie ülesandeks on tagada, et kirik oleks paavsti saabumiseks korras ja avatud. Selle ülesandega hakkamasaamiseks on meil 20-liikmeline rühm vabatahtlikest. Vabatahtlikke ei olnud koguduses raske leida – küllap innustas paljusid panustama soov kohtuda paavstiga.
Pole küll õige väita, et tänu paavsti visiidile saab Kaarli kirik korda, aga on tõsi, et oleme mõne töö võtnud kiiremini ette. Näiteks saan nimetada ukse juures olevate katkiste kiviplaatide väljavahetamise. Veel otsustasime välja vahetada piki pikihoonet kulgeva vaiba. Korda tehakse peauks. Kiriku kaunistamiseks on lilleseaded ning kooriruumi rajatakse ajutine platvorm.
Inimestel, kellel on kutse paavstiga kohtumiseks, soovitan kirikusse aegsasti tulla. Seoses karmistatud turvameetmetega võtab inimeste juhtimine läbi turvaväravate aega. Sellega seoses on veel soovitatud kaasa võtta võimalikult vähe asju, sest turvakaalutlustel otsitakse tulijate kotid läbi.
Muidugi ootan ka mina nagu koguduseliikmedki paavsti külastust. Paavst kehastab minu jaoks lääne kristluse olulisemat kõneisikut, kelle sõnumit pannakse üleilmselt tähele. Tasub tähele panna, millele keskendub paavst Kaarlis noortega kohtudes, sest ilmselt liigub ta sama sõnumiga siit Rooma, kus oktoobris toimub noorte sinod. Millised on paavsti mõtted seoses noorsooga, saame kuulda Kaarli kirikus.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)